Wybierz region

Wybierz miasto

  Krzysztof Tomalski, "Alintaglio" / wernisaż

  Przed budynkiem Chorzowskiego Ccentrum Kkultury
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3

  17:00 Poniedziałek, 4 grudnia

  • Wstęp wolny

  Wernisaż wystawy 4 grudnia 2017 o godz. 17.00
  Wystawa potrwa do 29 grudnia 2017

  Krzysztof Tomalski: urodzony w 1963 roku w Gorlicach. Od 1978 do 1983 mieszka i uczy się w Zakopanem. W 1983 rozpoczyna studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyrożnieniem w Pracowni Miedziorytu pod kierunkiem Prof. Stanisława Wejmana, w 1989 roku. Obecnie wciąż jest wykładowcą w Pracowni Miedziorytu na tej samej uczelni.

  Od 2008 roku pełni funkcję dziekana Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Członek Zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie i Międzynarodowego Centrum Sztuk Graficznych w Krakowie.

  Niektore nagrody: The Elizabeth Greenshields Foundation, Quebec, Kanada, 1991, Daniel Chodowiecki Award 2002 – Sopot, Polska, Międzynarodowe Triennale Grafiki 2006 – Bitola , Macedonia, pięciokrotnie Grand Prix w konkursie „Grafika miesiąca” Krakow oraz wiele wyrożnień. 2012 – Brązowy medal – International Print Exhibition, Yunnan 2012, Chiny

  Warsztaty graficzne: w Maidston University (Wielka Brytania) 1998, w Wenecji (Włochy) 2003, w University of Connecticut, Storrs (USA) oraz Framingham University (USA) 2011.

  Około 200 grupowych i indywidualnych wystaw na całym świecie i w Polsce

  Pracuje w technikach metalowych, w szczegolności swoją własną technikę o nazwie alintaglio (sucha igła na płytach aluminiowych). Jego sztuka kontempluje głownie zjawisko jedności i spojności natury.

  www.tomalski-portfolio.asp.krakow.pl

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach