Wybierz region

Wybierz miasto

  KROKE & ZOHAR Fresco

  Teatr Rozrywki w Chorzowie
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1

  19:00 Poniedziałek, 5 marca

  • Brak informacji o cenie

  KROKE (w języku jidysz: Krakow) stworzyła w 1992 roku trojka przyjacioł: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoł i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale rownież artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentow z jazzem oraz muzyką wspołczesną. Zespoł, początkowo kojarzony głownie z tworczością klezmerską, oscyluje obecnie wokoł rożnych gatunkow. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposob KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl.

  W Chorzowie zespoł wystąpi z Zoharem Fresco – izraelskim perkusistą tureckiego pochodzenia. Zohar Fresco specjalizuje się w grze na bębnach obręczowych. Najbardziej znany jest jako członek tria jazzowego, ktore tworzy wraz ze szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem i polskim pianistą Leszkiem Możdżerem. W latach 1991–2003 był członkiem izraelskiego zespołu muzyki instrumentalnej Bustan Abraham.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ