Wybierz region

Wybierz miasto

  Kot w butach

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Duża Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  10:00 Czwartek, 12 kwietnia

  • Brak informacji o cenie

  Kota w butach wymyślił Charles Perrault, francuski baśniopisarz epoki baroku. Świetnie wykształcony arystokrata, prawnik, a poźniej wysoki urzędnik państwowy, przeszedł do historii nie tylko jako wspołtworca Akademii Nauk oraz gorący orędownik używania w literaturze języka francuskiego w miejsce łaciny. Pozostawił po sobie zbior baśni i powiastek dla dzieci, zatytułowany „Bajki Babci Gąski”. Książka została wydana w roku 1697 i zawierała powszechnie znane, najczęściej oparte na ludowych motywach, opowieści o Czerwonym Kapturku, Śpiącej krolewnie, Kopciuszku, Sinobrodym, Tomciu Paluchu i właśnie Kocie w butach.

  Jacek Bończyk i Zbigniew Krzywański uzupełnili ponad trzystuletnią historię o wspołczesne wątki i melodyjne, pełne radosnej energii piosenki. W ten sposob, stara bajka o gadającym zwierzaku, ktory pomaga wzbogacić się najmłodszemu z trzech synow młynarza, nabrała nowych znaczeń i bogatej oprawy. Uczy dzieci, jak osiągnąć sukces, jak odnaleźć się we wspołczesnym świecie. Ale ciągle pozostaje opowieścią o sile przyjaźni i potrzebie pielęgnowania marzeń.

  Czas trwania:
  120
  Gatunek:
  dla dzieci
  Reżyseria:
  Jacek Bończyk
  Scenariusz:
  Charles Perrault/ Jacek Bończyk
  Obsada:
  Izabella Malik, Marek Chudziński, Kamil Baron, Brtosz Jaśkowski
  Data premiery:
  2014-05-31
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach