Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert z cyklu „Muzyczne Poranki”

  Muzeum w Chorzowie
  Chorzów, ul. Powstańców/25, +48 32 241 31 04

  12:00 Niedziela, 22 kwietnia

  • od 5zł

  W kwietniowym koncercie w chorzowskim muzeum melomani usłyszą tym razem muzykę kameralną w rzadko spotykanej obsadzie. Kilka lat temu Maria Gmyrek i Wojciech Trefon, jeszcze uczniowie Zespołu Państwowych Szkoł Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, utworzyli duet saksofonowo-harfowy. Od początku działalności artystycznej zdobywają wiele nagrod na ogolnopolskich konkursach muzyki kameralnej.
  W ciągu ostatnich lat zostali zwycięzcami 36. Ogolnopolskiego Konkursu Zespołow Kameralnych Szkoł Muzycznych II stopnia we Wrocławiu, Międzynarodowego Konkursu Duetow z Harfą w Cieszynie (dwukrotnie – 2016 i 2017). W 2016 roku otrzymali Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Harfowym we Lwowie. Trefon Gmyrek DUO ma już w swoim dorobku artystycznym pierwszą nagraną płytę zatytułowaną „Arabesque”, zawierającą utwory oryginalne i aranżacje znanych utworow muzyki klasycznej na saksofon z harfą.
  Niektore z nich zostaną wykonane podczas koncertu w chorzowskim muzeum, z tytułową „Arabeską” Debussy’ego na czele.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]