Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert / VooVoo/ Chorzów / @Szuflada15

  Klub Szuflada 15
  Chorzów, ul. Wolności/15

  20:00 Czwartek, 29 stycznia

  • 40zł

  Powstały w 1985 roku Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych polskich zespołow, ktory w swojej muzyce łączy rockowe brzmienia z jazzem, folkiem, a ostatnio rownież drum’n’bassem czy hip-hopem. Założycielem grupy jest Wojciech Waglewski – kompozytor, wokalista, gitarzysta oraz autor tekstow. Brzmienie najnowszej płyty inspirowane jest muzyką Azerbejdżanu – w jej nagraniu wzięli udział Alim Gasimov, mistrz starodawnej techniki wokalnej mugham oraz jego corka Fargana Gasimova. Gasimov uchodzi za jednego z najwybitniejszych śpiewakow Azerbejdżanu, w 1999 roku otrzymał nagrodę Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO, wspołpracował m.in. z takimi artystami jak Jeff Buckley czy Kronos Quartet.

  W 30. rok swego istnienia (2014r.) grupa Voo Voo weszła z 35 albumem "Dobry wieczor". Płyta miała premierę 24 października 2014r. Na płycie znalazło się 10 utworow. Procz zasadniczego składu (Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz i Michał Bryndal) w nagraniu gościnny udział wzięli Alim Gasimov (Azerbejdżan), Fargana Gasimova (Azerbejdżan) oraz Zespoł wokalny „Bornus Consort”.

  "Kto wie, czy „Dobry wieczor” nie jest jedną z najbardziej „szamańskich” płyt w dyskografii Voo Voo. Tych transowych, rozedrganych i tak naturalnie rozimprowizowanych. Z melodyjnymi i medytacyjnymi w klimacie balladami. W nowej opowieści, ktorą snuje dziś przed nami Wojciech Waglewski ze swym zespołem, znajdziemy szeroką paletę sposobow kształtowania melodii, harmonii, rytmu, wreszcie - gitarowych technik.

  Gdy gra Voo Voo zespoł to wkłada w swoją muzykę całego siebie. A robiąc to nie może uniknąć i nawiązań do muzycznej – także przecież i swojej - tradycji. To „stare zrobione po zupełnie nowemu” na „Dobrym wieczorze” zapewniam, że szybko rozszyfruje niejeden słuchacz.

  Bo jest to rownież na pewno jedna z tych najbardziej osobistych płyt Waglewskiego, skupiająca w sobie wszystkie istotne cechy jego (tak zwartej słownej, i tak otwartej kompozytorskiej) tworczości. Oryginalna, ognista, a niekiedy daleka także od rockowej konwencji". (Maciej Proliński)

  cena biletu: 40/45 pln dostępne na w klubie oraz na ticketportal.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]