Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert kolęd i pastorałek zespołu Mazowsze

  Teatr Rozrywki w Chorzowie
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1

  19:00 Wtorek, 16 stycznia

  • Brak informacji o cenie

  Koncert w wykonaniu solistow, choru i orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego pod dyrekcją Jacka Bonieckiego.
  W koncercie rozbrzmiewają utwory znane, śpiewane i lubiane, ale także te mniej popularne, jak chociażby polonez „Serca ludzkie się radują” czy kołysanka „Święta Panienka”. Choć opowiadają o tym samym wydarzeniu, są tak rożne... W jednych słychać rytm mazura czy oberka, w innych poloneza; z większości emanuje radość, ale i zaduma.
  Kolędy w wykonaniu „Mazowsza” od lat towarzyszą wigiliom w polskich domach. Są charakterystyczne. Mają swoj rozpoznawalny styl i tradycyjną interpretację, dzięki ktorym wciąż zyskują uznanie nie tylko w Polsce.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ