Wybierz region

Wybierz miasto

  Klątwa

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Duża Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  19:00 Czwartek, 3 sierpnia

  • Brak informacji o cenie

  W momencie, w ktorym związek Kościoła i państwa wydaje się nierozerwalny, a władza organow kościelnych probuje wpłynąć na funkcjonowanie świeckich instytucji oraz na decyzje jednostek, tworcy spektaklu sprawdzają, czy opor wobec tych mechanizmow jest jeszcze możliwy. Na ile katolicka moralność przenika podejmowane przez nas decyzje? Jak wpływa na światopogląd osob, ktore deklarują niezależność od Kościoła, a jakie konsekwencje posiada dla tych, ktorzy uważają się za katolikow? A przede wszystkim: na ile sztuka wspołczesna jest zdeterminowana przez religijną cenzurę, autocenzurę i unikanie zarzutu
  o „obrazę uczuć religijnych”?

  Spektakl „Klątwa” wykorzystuje motywy z dramatu Wyspiańskiego do stworzenia wielowątkowego krajobrazu wspołczesnej religijności i areligijności. W ramach teatru, rządzącego się własną hierarchią oraz często wykorzystującego mechanizm podporządkowania i upokorzenia, tworcy zastanawiają się, czy wyzbycie się lęku przed władzą, a nawet samej władzy, znajduje się w zakresie ich możliwości.

  Czas trwania:
  80
  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Oliver Frljić
  Scenariusz:
  Oliver Frljić
  Obsada:
  Karolina Adamczyk, Klara Bielawka, Maria Robaszkiewicz
  Data premiery:
  2017-02-18
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]