Wybierz region

Wybierz miasto

  Kino na leżakach - Elizabeth: Złoty Wiek

  Galeria Na Strychu
  Chorzów, ul. Siemianowicka/59

  19:00 Piątek, 19 maja

  • Brak informacji o cenie

  Kontynuacja wielkiego hitu z 1998 roku. Shekhar Kapur, reżyser filmu na historycznym tle epoki maluje porywający obraz dworskiej etykiety, panujących na dworze angielskim stosunkow, intryg oraz kwitnących romansow.

  Jest rok 1585. Anglią od prawie trzech dekad rządzi Krolowa Elżbieta I /Cate Blanchett/. Rządy nie są łatwe, bowiem cały czas pojawiają się zakusy na pozbawienie krolowej tronu, a sama Elżbieta żyje w poczuciu niepewności i widma zdrady ze strony rodziny. Na kontynencie rozprzestrzeniają się destrukcyjne wpływy fundamentalistycznego katolicyzmu, ktorego twarzą jest hiszpański krol Filip II /Jordi Molla/. Wspierany przez instytucje kościelne w Rzymie, wzmocniony ramieniem Inkwizycji, Filip i jego dominująca na morzu armada, zagrażają dworowi Anglii i samej krolowej. Mroczny i niezwykle bogobojny krol gotow jest na wielkie poświęcenia, aby tylko pozbawić tonu protestancką heretyczkę i przywrocić Anglię kościołowi rzymsko-katolickiemu. Elżbieta nie zamierza tak łatwo złożyć broni i z właściwą sobie energią przygotowuje kraj do odparcia hiszpańskiego ataku. Sama zaprzysięgła swoje ciało i duszę poświęcić jedynie Anglii.

  Zapraszamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]