Wybierz region

Wybierz miasto

  Joanna Teper, SPACES / PRZESTRZENIE rzeźba ceramiczna

  "MM" Miejska Galeria Sztuki
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3, +48 32 249 17 19

  17:00 Od 4.09.2017 do 25.09.2017

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy na wystawę rzeźby ceramicznej Joanny Teper: Spaces / Przestrzenie. Uroczyste otwarcie wystawy w Galerii MM w Chorzowie odbędzie się 4 września o 17.00. Wystawa potrwa do 25 września 2017 r.

  Joanna Teper zajmuje się ceramiką artystyczną, malarstwem i rysunkiem. W latach 1990-1995 odbyła studia na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom artystka uzyskała z zakresu projektowania ceramiki pod kierunkiem prof. Ireny Lipskiej- Zworskiej w 1995 r. Od 1996 r. jest asystentem w Pracowni Technologii i Technik Ceramicznych prof. Stanisława Szyby, ktorą samodzielnie prowadzi od 2006 r. W latach 2005-11 była adiunktem na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Katedrze Malarstwa Architektonicznego i Multimediow ASP Wrocław, obecnie pracuje w Katedrze Ceramiki na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP Wrocław.
  Joanna Teper wzięła udział w 62 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą i 7 indywidualnych. Jest finalistką 10 zagranicznych i 9 krajowych konkursow plastycznych.

  "Tworząc swoje ceramiczne obiekty chciałabym dać ludziom możliwość odkrywania w nich ukrytych symboli. Moje inspiracje mają wiele źrodeł: od najprostszych, takich jak natura, otaczające nas krajobrazy po bardziej skomplikowane jakimi są osoby, ktore spotykam, uczucia i myśli.
  W moich najnowszych projektach artystycznych: "the Alternate Universes" i " Facebook" kontynuuję swoje poszukiwania relacji w przestrzeni, czasie. Proste geometryczne formy stają się pretekstem do zabawy z malowaną kreską linearnych motywow. Na płaszczyźnie i w przestrzeni rozgrywają się uniwersalne historie..." Joanna Teper

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ