Wybierz region

Wybierz miasto

  Jakowicz/Bach/Vivaldi

  Chorzowskie Centrum Kultury
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3, +48 32 349 78 60

  19:00 - 22:00 Czwartek, 9 listopada

  • Brak informacji o cenie

  Wykonawcy:
  Śląska Orkiestra Kameralna
  Robert Kabara - dyrygent
  Krzysztof Jakowicz - skrzypce

  Program:
  Johann Sebastian Bach - III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048
  Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8
  Zbliża się X Międzynarodowy Konkurs Dyrygentow im. Grzegorza Fitelberga. Tradycyjnie zapraszamy na koncerty Konkursowi dedykowane. Najbliższy w czwartek 9 listopada w Chorzowskim Centrum Kultury w Chorzowie.
  Wystąpi Śląska Orkiestra Kameralna pod batutą Roberta Kabary oraz znakomity polski skrzypek Krzysztof Jakowicz. W programie obu – dwa przeboje.
  Stawiające przed wykonawcami niemałe trudności techniczne i interpretacyjne Koncerty brandenburskie Johanna Sebastiana Bacha uważane są za jego największe osiągnięcie w muzyce orkiestrowej. Sześć koncertow zadedykowanych wielkiemu miłośnikowi talentu kompozytora, margrabiemu brandenburskiemu Christianowi Ludwikowi, to – jak uważa Nicholas Anderson – „antologia utworow o najbardziej błyskotliwym zrożnicowaniu instrumentow w historii muzyki. Nie ma dwoch koncertow rozpisanych na identyczny zestaw instrumentow, więc obserwujemy niespotykane zrożnicowanie kolorystyczne utworow”. Nawiązują one do dawniejszej formy muzyki instrumentalnej, tzw. concerto grosso, przeciwstawiającej całej orkiestrze (Grosso) mniejszy zespoł (concertino). U Bacha wszakże nie jest to tylko dialog między całym zespołem a jego częścią. U niego rożne grupy instrumentow są ze sobą w ścisłym związku, przenikają się nawzajem, rozdzielają i znow łączą. Dwuczęściowy (ogniowo środkowe Bach zastąpił dwoma akordami: a-moll i H-dur, tworzącymi tzw. zakończenie frygijskie) w zasadzie III Koncert brandenburski G-dur „to – jak pisze Stanisław Haraschin – jakby 3-chorowa symfonia koncertująca. Dialog między tutti a poszczegolnymi chorami i wzajemne przenikanie się poszczegolnych grup daje wspaniały efekt muzyczny”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]