Wybierz region

Wybierz miasto

  Górny Śląsk. Podróż do wnętrza Ziemi (ŚLĄSKIEJ

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Duża Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  19:00 Poniedziałek, 23 marca

  • Brak informacji o cenie

  GORNY ŚLĄSK - PODROŻ DO WNĘTRZA ZIEMI (ŚLĄSKIEJ)

  Co jest pod „podłogą” Gornego Śląska? Inaczej pytając – co jest pod ziemią, po ktorej codziennie depczemy? Wiadomo: węgiel kamienny! I resztki rud żelaza, srebra, ołowiu, galmany. Nasze skarby. To wie każde dziecko. Ale jak to „wszystko” powstało? Jakie procesy geologiczne towarzyszyły krystalizowaniu się rozmaitych minerałow, kamieni poł- i szlachetnych?

  Zapraszamy Państwa do fascynującej wędrowki do wnętrza Gornego Śląska. Przeanalizujemy najstarsze mapy geologiczne. Sprobujemy pokazać i wyjaśnić, na czym polega wyjątkowość podziemnej struktury naszej ziemi. Pojdziemy tropem naukowym, ale także artystycznym, bo przecież słynni malarze naiwni – z Teofilem Ociepką na czele – stworzyli wspaniałe, bo wizjonerskie „pejzaże” podziemnego Śląska.

  Gośćmi Krzysztofa Karwata będą: dr hab. Piotr Greiner – dyrektor Archiwum Państwowego w Katowicach, dr Jan Rzymełka – geolog, kolekcjoner minerałow oraz Sonia Wilk – muzealnik, historyk sztuki.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]