Wybierz region

Wybierz miasto

  Gala IV edycji akcji "Godomy po ślonsku"

  Chorzowskie Centrum Kultury
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3, +48 32 349 78 60

  18:30 Poniedziałek, 18 czerwca

  • 5zł

  Celem przedsięwzięcia jest promowanie używania godki w miejscach publicznych, m.in. w sklepach , firmach usługowych, w urzędach, szkołach i placowkach kultury.

  Inicjatorzy akcji od lat zabiegają o przyznanie należytego statusu śląskiej mowie, ktora przez lata obrosła stereotypami stawiającymi w negatywnym świetle jej użytkownikow. Codzienne życie pokazuje, że godki używa się niezależnie od wykształcenia czy zamożności, a jednak w wielu miejscach publicznych w naszym regionie trudno porozumieć się przy użyciu śląskiej mowy.

  Właśnie dlatego zrodził się pomysł, aby wskazywać i w sposob szczegolny wyrożnić te osoby, ktore na co dzień promują godka. Organizatorom zależy na tym, aby mowa śląska, świadcząca o naszej tożsamości i kulturowej przynależności była powodem do domu, a nie do wstydu.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]