Wybierz region

Wybierz miasto

  Frank V

  Teatr Rozrywki w Chorzowie - Duża Scena
  Chorzów, ul. Marii Konopnickiej/1, +48 32 346 19 30

  19:00 Sobota, 13 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  FRANK V

  W roku 1958 Friedrich Durrenmatt napisał satyryczną sztukę „Frank V” o prywatnym banku, z całkiem znaczącą warstwą muzyczną, otwarcie przedstawiając działalność bankową, jako zajęcie gangsterskie.

  W roku 2011, amerykański filmowiec Charles Ferguson otrzymał Oskara za najlepszy film dokumentalny pt. „Inside Job”, opisujący i potwierdzający ponad wszelką wątpliwość podstępne praktyki w sektorze prywatnej bankowości inwestycyjnej, prowadzące do załamania rynku finansowego w roku 2008. Film ten jest analizą, w jaki sposob banki zniszczyły biznes, miejsca pracy oraz aktywa, jak zrujnowały miliony ludzi i całe gospodarki narodowe.

  W obu przypadkach bankowi gangsterzy uszli cało (razem z milionami, ktore zgarnęli na swoje konta w rajach podatkowych), a ich banki, także zrujnowane w zaistniałych okolicznościach, są ratowane przez państwo, czyli – przez podatnikow. I tak Durrenmatt przewidział ten nieprawdopodobny mechanizm!

  Gatunek:
  komedia
  Reżyseria:
  Rudolph Straub
  Scenariusz:
  Friedrich Dürrenmatt
  Obsada:
  Marzena Ciuła, Barbara Ducka, Katarzyna Hołub
  Data premiery:
  2013-09-14
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]