Wybierz region

Wybierz miasto

  Festiwal Muzyki Improwizowanej jaZZ i okolice 2016 - dzień 5

  Chorzowskie Centrum Kultury
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3, +48 32 349 78 60

  20:00 Sobota, 29 października

  Festiwal jaZZ i okolice, dedykowany nowym nurtom w szeroko pojętej muzyce improwizowanej i jazzie.

  Celem festiwalu jest zaprezentowanie melomanom najnowszych obszarow muzycznych poszukiwań w dziedzinie improwizacji, w mniejszym stopniu związanych z tradycyjnym dziedzictwem jazzu, pojmowanym na sposob purystyczny i akademicki, natomiast w większym stopniu stawiającym akcent na aktualności muzyki improwizowanej oraz tworzące go kreatywne artystycznie środowiska w Polsce i na świecie.

  PROGRAM

  29 Października 2016 godz. 20:00 Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3, Chorzow

  Wystąpią:
  Zohar Fresco - bębny ramowe, inne perkusjonalia, śpiew ;
  Tomer Bar - fortepian ;
  Mark Moshayev - perkusja ;
  Christos Barabas Ney - śpiew

  "świetny zespoł, jeden z najlepszych jakie w życiu słyszałem" - Leszek Możdżer

  ZOHAR FRESCO jest jednym z najbardziej znanych perkusjonistow na świecie. Członek jazzowego trio Możdżer / Danielsson / Fresco, nagrywa także i koncertuje min. z artystami takimi jak: Ross Daly, Ara Dinkjian, Philipe Glass, Hamid Drake, Ustad Zakir Husian, Daniel Zamir, w latach 1991-2003 był członkiem izraelskiego zespołu muzyki instrumentalnej Bustan Abraham.

  Koncerty Zohar Fresco Quartet prezentują muzykę z jego pierwszej, autorskiej płyty, ktora jest dedykowana bębnowi ramowemu, zwanemu po hebrajsku Tof Miriam – jednemu z najbardziej starożytnych instrumentow świata. Fresco rozwija unikalny muzyczny dialekt bębna ramowego i redefiniuje swoj styl grania, charakteryzujący się oryginalną techniką palcow, notacją i językiem bębnow zwanym manegina. Fresco przywraca bębnom ramowym pierwsze miejsce na scenie, prezentując bogactwo ich dźwiękow i ekspresyjność. Podczas koncertow Fresco prezentuje historię bębnow ramowych oraz starożytnej kultury i przedstawia rożne formy gry. Na program koncertow składają się autorskie kompozycje Fresco zainspirowane przez starożytny Tof Miriam takie jak min. znane polskiej publiczności w jazzowych interpretacjach z płyty Możdżer / Danielsson / Fresco „Polska”, „Chai Peiomt” oraz „Shavuot” czy Miriam the Prophetess, Jacob’s Ladder i Manegina.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ