Wybierz region

Wybierz miasto

  Fair Weather Friends

  Kontenery Kultury
  Chorzów, ul. ziętka/5

  20:00 Sobota, 17 czerwca

  • Brak informacji o cenie

  Fair Weather Friends to zespoł łączący elektroniczne brzmienie, post-punkową taneczność i miejscami „funkujący” puls, z nieokrzesaną energią oraz zamiłowaniem do nieprzewidywalności na scenie. Trudno określić to ramą jednego gatunku – przyznają to doświadczeni w swym rzemiośle dziennikarze muzyczni. Niektorzy porownywali ich do grupy Kings Of Leon, lecz FWF jasno wskazują, że ich drzewo wyrasta raczej z takich korzeni jak: Talking Heads, New Order czy Caribou, aniżeli z amerykańskiego country i zaklętych w skory rockersow.
  Od powstania w 2011 roku stali się częstymi bywalcami muzycznych festiwali w Polsce (Open’er, Coke Live, Free Form, Orange Warsaw, Męskie Granie, Spring Break, Tatarak i inne) okazyjnie występując też poza granicami kraju (Niemcy, Francja, Węgry, Czechy, Słowacja). Można śmiało stwierdzić, że na koncertach są niczym niszczycielski żywioł. Nie oszczędzają ani siebie ani instrumentow – a tych używają wielu: syntezatory, samplery, perkusja, klawiatury sterujące, gitary. Na swoich płytach zostawiają krew, pot i łzy – lecz to raczej naturalna kolej rzeczy, gdy zespoł składa się z 4 liderow.
  2 mini-albumy wydali własnym sumptem (‘Eclectic Pixels’ 2012, ‘Hello Sunday’ 2016), 1 maxi-singiel w labelu Brennnessel (‘Fly By’ 2013) a swoją – jedyną jak na razie – płytę długogrającą opublikowali nakładem Warner Music Poland (‘Hurricane Days’ 2014). Dziś pozostają niezależni i pracują nad materiałem na drugi album.[...]

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ