Wybierz region

Wybierz miasto

  Dobre Ludzie

  Chorzowskie Centrum Kultury
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3, +48 32 349 78 60

  19:00 Wtorek, 24 października

  • 10zł

  Dobre Ludzie:
  Ambicją zespołu jest tworzenie nowej jakości piosenki poetyckiej, łączącej niebanalne teksty z dbałością o brzmienie.

  Dobre Ludzie to zaskakująca mieszanka gatunkowa, ktorej pomysłodawcami są muzykujący poeta i dziennikarz Szymon Babuchowski oraz gitarzysta fingerstyle Patryk Filipowicz. Początkowo występowali oni jako duet Babuchowski & Filipowicz - na wokal i gitarę akustyczną. Z czasem aranżacje zaczęły się rozbudowywać i trzeba było pomyśleć o wzbogaceniu instrumentarium. Odkąd w 2013 r. dołączył do muzykow basista Jacek Raciborski, zespoł przyjął nazwę Dobre Ludzie. W tym składzie muzycy nagrali album "Łagodne przejście" (ViVi Sound 2015), na ktorym pojawiło się także wielu gości.

  Już po wydaniu płyty uformował się skład koncertowy. Do grupy dołączyli kolejno: Anna Leszczyńska-Rożek (skrzypce), Paweł Węgier (gitara - zastąpił Patryka Filipowicza, ktory obecnie jest wspołpracownikiem zespołu), Jakub Kuzynin (perkusja) i Paulina Kuzynin (instrumenty klawiszowe, chorki). Na przełomie lat 2015/16 Dobre Ludzie nagrali piosenkę "Z wolności dom", promującą akcję "Zbuduj FreeDOM" na rzecz budowy domu dla ofiar handlu ludźmi w Nairobi.

  Rożnorodność stylistyczna i uniwersalne przesłanie zawarte w tekstach sprawia, że piosenki zespołu Dobre Ludzie często goszczą w stacjach radiowych i na listach przebojow. Obecnie można je usłyszeć także na koncertach.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Koronawirus: Czy znasz już na pamięć zasady profilaktyki? TEST