Wybierz region

Wybierz miasto

  DEZERTER KONCERT

  Klub Szuflada 15
  Chorzów, ul. Wolności/15

  20:00 Czwartek, 7 kwietnia

  Zapowiadaliśmy na poczatku roku, że będzię trochę mocniej i będą prawdziwe perły. Na potwierdzenie naszych słow, w kwietniu zapraszamy na koncert legendarnego zespołu Dezerter!
  Dezerter to zespoł punkrockowy, ktory powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wowczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), ktorą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Już jako Dezerter zespoł nagrał singiel „Ku przyszłości” (1983), na ktorym znalazły się cztery utwory, w tym m.in. „Spytaj milicjanta”. Rok poźniej miał miejsce legendarny występ Dezertera na festiwalu w Jarocinie, ktorego zapis znalazł się na kasecie „Jeszcze żywy człowiek” wydanej przez zespoł, wznowionej 30 lat poźniej na kompakcie i winylu. Rok 1987 przyniosł pierwszą długogrającą płytę Dezertera „Underground Out Of Poland” wydaną w USA przez wytwornię Maximum Rock'n'Roll, a także album „Kolaboracja”, ktory ukazał się w Polsce. Był to jeden z nielicznych przypadkow w historii socjalistycznej fonografii, gdy ingerencje cenzury zostały zaznaczone charakterystycznymi pikaniami. Wiosną 1988 r. została zarejestrowana „Kolaboracja II”, ktora trafiła do sklepow dopiero rok poźniej.
  Wraz z przełomem politycznym i społecznym w Polsce rozpoczął się najaktywniejszy okres w działalności Dezertera – najpierw ukazał się album „Wszyscy przeciwko wszystkim” (wydany rownież we Francji), poźniej zespoł wyruszył na swoją najdłuższą trasę koncertową po Europie Zachodniej (Szwajcaria, Niemcy, Francja, Holandia), zagrał rownież w Japonii. Lata 90. przyniosły ważne płyty dla sceny hard core punk: „Blasfemię” (1992), „Ile procent duszy?” (1994), „Mam kły mam pazury” (1996) i „Ziemia jest płaska” (1998). W I wieku Dezerter prowadzi prace studyjne z mniejszą regularnością, niemniej jednak kolejne krążki są przyjmowane przez słuchaczy z uwagą, doceniają je rownież krytycy, a czasem rownież branża muzyczna, czego wyrazem był Fryderyk 2010 dla albumu „Prawo do bycia idiotą”. Jesienią 2014 r. miała premierę najnowsza płyta Dezertera „Większy zjada mniejszego”. Zespoł aktywnie koncertuje w kraju i na świecie (m.in. Niemcy, USA, Wielka Brytania). Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmow.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach