Wybierz region

Wybierz miasto

  Blues Junkers ~ Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe

  Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe
  Chorzów, ul. aleja Muzyków/1, +48 79 066 81 72

  20:00 Piątek, 6 października

  • 25zł

  Blues Junkers:
  Kwartet grający bluesa, boogie-woogie, rock'n'rolla, rhytm'n'bluesa, country i soul. Chcą pokazać, że blues to gatunek muzyczny, ktory jest ojcem, czy już raczej dziadkiem, a może nawet pradziadkiem całej wspołczesnej muzyki, i ktory wbrew obiegowym opiniom nie ogranicza się do powielania na okrągło 12-taktowego schematu. Ich filozofią jest granie bluesowych piosenek, z charakterystycznymi melodiami, ktore można sobie nucić w pracy, na spacerze, na przystanku, pod prysznicem, w sklepie, a nawet u fryzjera.
  Cechą charakterystyczną Blues Junkers jest minimalizm - zespoł nie ma w składzie gitary basowej, a miejsce całego zestawu perkusyjnego zastępuje jeden skromy werbel. Ma to na celu uzyskanie prostego, vintage’owego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzow jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposob możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, ktorej barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown.
  Zespoł został uznany ODKRYCIEM ROKU 2015 przez czytelnikow kwartalnika „Twoj Blues”.
  W kwietniu 2016 roku BLUES JUNKERS, jako zwycięzcy konkursu zespołow w ramach SUWAŁKI BLUES FESTIWAL 2015, reprezentowali Polskę na EUROPEAN BLUES CHALLENGE 2016 we Włoszech.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ