Wybierz region

Wybierz miasto

  Baśń o grającym imbryku

  Chorzowskie Centrum Kultury - Starochorzowski Dom Kultury
  Chorzów, ul. Siemianowicka/59, +48 32 247 39 51

  10:00 Sobota, 19 marca

  • 2zł

  "BAŚŃ O GRAJĄCYM IMBRYKU" w wykonaniu Zespołu Teatralnego Zwierciadło
  Każdy z nasA pragnie znaleźć swoje miejsce na świecie. To jedyne, najlepsze – tylko dla mnie. W „Baśni o grającym Imbryku” swojego miejsca poszukują Koń, Mucha i Kowal . Pomaga im w tym piękna Wrożka i jej tajemniczy Imbryk. Ale Imbryk, jakkolwiek tytułowy i ważny, najważniejszy tak naprawdę nie jest. Od jego „czarodziejskich trickow” najcenniejsze okazują się dobroć i miłość, o ktorych mowi pod koniec sztuki zakochana w Kowalu Hrabianka. W baśni Marty Guśniowskiej, jak na baśń przystało, nie tylko Wrożka i jej prezent są znakami niezwykłego, zaczarowanego świata. Można także poznać tu uczucia, myśli i zamiary jego zwierzęcych bohaterow: zalotnej Muchy, ktora kocha się nieszczęśliwie wA pracowitym Koniu,A Pana Mucha oraz eleganckiej Gracji.
  Mucha i Koń to „domownicy” poczciwego Kowala; razem tworzą grupkę przyjacioł – wspolnie żyją, rozmawiają i marzą…Kiedy marzenia zaczynają się spełniać, pojawiająA się też pytania: Czy to lepsze nie jest przypadkiem, aby gorsze od tego dobrego? Przemianom iA przeprowadzkom bohaterow towarzyszy piosenka, ktorej ostatnie słowa refrenu brzmią:
  Czy wszyscy troje
  Znajdą tam swoje
  Właściwe miejsce na świecie?

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]

  Miss Polski 2015 [GŁOSOWANIE]. Która dziewczyna powinna wygrać? [GŁOSOWANIE]