Wybierz region

Wybierz miasto

  26. Międzynarodowy Festiwal DRUM FEST - dzień 8

  Chorzowskie Centrum Kultury Sala Widowiskowa
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3

  19:00 Piątek, 13 października

  • 40zł

  Festiwal Perkusyjny to największa i jedyna w swoim rodzaju wielodniowa impreza muzyczna skierowana do szerokiego grona melomanow dobrej muzyki, gdyż do udziału w festiwalu zapraszamy wybitnych instrumentalistow, gwiazdy światowej sceny muzycznej, przedstawicieli muzyki klasycznej, jazzowej, etnicznej, a także rockowej.

  DRUM FEST jest imprezą dla zawodowcow i amatorow, pragnącychdoskonalić swoje umiejętności, ale w szczegolności jest to święto dla miłośnikow muzyki – osob w rożnym wieku, ktorych wspolną pasją jest dobra muzyka i niepowtarzalne emocje, towarzyszące doświadczaniu jej na żywo.

  PROGRAM:

  13.10.2017 godz. 19:00
  Chorzowskie Centrum Kultury - Chorzow
  Trilok Gurtu
  40 / 50 zł

  Trilok Gurtu to urodzony w Bombaju perkusista i kompozytor, światowej klasy wirtuoz instrumentow perkusyjnych. Jest jednym z najbardziej wpływowych wspołczesnych muzykow jazzowych.
  W ciągu swojej 30letniej działalności Trilok wspołpracowałz wieloma artystami najwyższej klasy, takimi jak John McLaughlin, Bill Laswell,
  Jonas Hellborg, Jan Garbarek i wielu innych. Światową sławę przyniosło mu połączenie muzyki indyjskiej z jazzem. Gurtu rozpoczął przygodę z instrumentami perkusyjnymi od nauki gry na tabli. Natomiast w latach 70. zmienił instrument na klasyczną perkusję, wtedy też zainteresował się jazzem. World music stało się jego ulubionym gatunkiem muzycznym. Występował i nagrywał rownież z gwiazdami znanymi publiczności Ethno Jazz Festivalu, takimi jak: Salif Keita, Oumou Sangare, Angelique Kidjo, Omara Portuondo, a także legendą śpiewu gardłowego Huun Huur Tu. Trilok Gurtu był
  uznawany najlepszym żyjącym perkusistą, m.in. w plebiscycie Drum Magazine w 1999 roku.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach