Wybierz region

Wybierz miasto

  25. Międzynarodowy Festiwal DRUM FEST - dzień 12

  Chorzowskie Centrum Kultury
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3, +48 32 349 78 60

  19:00 Piątek, 21 października

  Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny Drum Fest:
  Festiwal Perkusyjny to największa i jedyna w swoim rodzaju wielodniowa impreza muzyczna skierowana do szerokiego grona melomanow dobrej muzyki, gdyż do udziału w festiwalu zapraszamy wybitnych instrumentalistow, gwiazdy światowej sceny muzycznej, przedstawicieli muzyki klasycznej, jazzowej, etnicznej, a także rockowej.
  Odbywający się rokrocznie jesienią festiwal na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych wojewodztw opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego w formie szeregu koncertow, recitali solowych, warsztatow instrumentalnych oraz 2 konkursow perkusyjnych.

  Lizzard:
  Zespoł założony w 2006 roku kiedy perkusistka Katy Elwell, basista William Knox i gitarzysta i wokalista Mathieu Ricou poznali się i odkryli, że łączy ich wspolna wizja muzyki. Zaczęli tworzyć z myślą o kreacji muzyki nietuzinkowej, unikalnej i czysto rockowej.

  Pierwszym wydanym krążkiem było demo w 2007 “La Criee”, ktore zaowocowało serią koncertow we Francji. Następnie nagrali mini album “Venus” gdzie usłyszeć można polirytmiczne dźwięki porownywane do tworczości Tool czy King Crimson. Zaczęli koncertować, supportowali największe francuskie gwiazdy rocka (Gojira, Punish Yourself, Loudblast, Enhancer) i w 2011 Lizzard nagrał swoj pierwszy album w Los Angeles „ Out of Reach”
  Koncertowali rownież po Europie, występowali przed Terrym Bozzio na jego trasie koncertowej, w 2016 roku otwierali każdy koncert europejskiej trasy koncertowej Adrian Belew Trio. W październiku 2014 wydali album „ Majestic”.

  Flotsam And Jetsam:
  Do klasyki thrashu z czystym sumieniem można zaliczyć dwie pierwsze płyty Flotsamow, czyli "Doomsday For The Deceiver" (z doskonałymi numerami "Hammerhead" i "Iron Tears") oraz "No Place For Disgrace" (klasyk "Dreams Of Death" i kapitalny cover Eltona Johna "Saturday Night's Alright For Fighting"). Kto nie zna, niech się wstydzi!
  Zespoł miał poważne spadki formy, problemy ze składem, ale od kilku lat wszystko wydaje się wracać ku dobremu. Udany krążek "Cold", powrot do składu gitarzystow Michaela Gilberta i Eda Carlsona oraz bębniarza Kelly'ego Davida-Smitha, ktorzy wspołtworzyli najwybitniejsze dzieła Flotsamu w latach 80., to bardzo dobre prognostyki. W Polsce thrashmetalowcy z Arizony promować będą wydany w 2012 roku krążek "Ugly Noise", przy ktorym wspołpracował Jason Newsted! Obecność obowiązkowa!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Jesteś Polakiem? To pewnie wiesz wszystko o tradycyjnych polskich domach