Wybierz region

Wybierz miasto

  24. Międzynarodowy Festiwal Drum Fest 2015 - dzień 3

  Chorzowskie Centrum Kultury
  Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza/3, +48 32 349 78 60

  15:00 Niedziela, 4 października

  • Brak informacji o cenie

  Międzynarodowy Festiwal DRUM FEST - Festiwal Perkusyjny to największa i jedyna w swoim rodzaju wielodniowa impreza muzyczna skierowana do szerokiego grona melomanow dobrej muzyki, gdyż do udziału w festiwalu zapraszamy wybitnych instrumentalistow, gwiazdy światowej sceny muzycznej, przedstawicieli muzyki klasycznej, jazzowej, etnicznej, a także rockowej.

  Odbywający się corocznie jesienią festiwal na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych wojewodztw opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego w formie szeregu koncertow, recitali solowych, warsztatow instrumentalnych oraz 2 konkursow perkusyjnych.

  PROGRAM DNIA: 04.10.2015 Niedziela

  * DRUM SPIRIT – przemarsz perkusyjnej orkiestry marszowej,

  - Gliwice - Rynek godz 12:00
  DRUM SPIRIT – przemarsz perkusyjnej orkiestry marszowej,

  - Chorzow, trasa: ul. Wolności i ul. Sienkiewicza - od kościoła do CHCK, godz 15:00

  * Chelsea Levine – warsztaty talerzy marszowych,
  - Chorzowskie Centrum Kultury, godz 16:00, bilety 5 / 10 zł

  * DRUM SPIRIT – pokaz perkusyjnej orkiestry marszowej,
  - Chorzowskie Centrum Kultury, godz 18:00, bilety 7 / 15zł

  Drum Spirit

  To zespoł marszowy z Dadizele w Belgii. W 2011 roku zespoł obchodził 30-sto lecie istnienia. Przez lata Drum Spirit z tradycyjnego zespołu perkusji marszowej przerodził się w lidera czołowki europejskiej. Zespoł składa się z rożnych sekcji perkusyjnych: marimby, wibrafon, talerze oraz mocną sekcję bębnow marszowych. Porywa publiczność zarowno podczas pokazow w salach, jak rownież przemarszow i pokazow w plenerze.

  Mają na swoim koncie wiele zdobytych nagrod. Oprocz tytułow zdobytych w Belgii oraz europejskiego uznania, zespoł zdobył w 2010 roku szoste miejsce na mistrzostwach świata w USA i ponownie w 2014 roku zakwalifikował się do finału. Do dziś Drum Spirit to jedyny zespoł marszowy z Europy, ktory brał udział w mistrzostwach świata w USA.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czego nie wolno robić w domu i na działce? Sprawdź, czy znasz swoje prawa! QUIZ