Futsal: Trzynastka z Akademią pechowa dla piłkarzy Clearexu

LIS
Dzisiaj chorzowianie zakończą I rundę rozgrywek
Dzisiaj chorzowianie zakończą I rundę rozgrywek fot. Marzena Bugała.
Zaległym meczem z Gwiazdą w Rudzie Śląskiej zakończą dzisiaj chorzowianie pierwszą rundę rozgrywek. W przypadku zwycięstwa siódmy w tabeli ekstraklasy Clearex awansuje na szóste miejsce i - co ważne - utrzyma punktowy kontakt z czołówką tabeli.

Sytuacja chorzowskiej drużyny skomplikowała się po ostatnim meczu w Pniewach z Akademią Futsal Club. 13. pojedynek obu drużyn okazał się pechowy dla drużyny Clearexu. Zaraz na początku spotkania, z kontuzją kolana parkiet musiał opuścić Tomasz Zieliński, w I połowie niewiele też pograł Dawid Hajnc. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, zaś między 16, a 17 minutą zrobiło się już 3:0 dla Akademii.

W II połowie nasz zespół grał dobrze - przeważał i stworzył sobie sporo sytuacji, jednak chorzowianie znów mieli problemy ze skutecznością. Clearex kończył mecz bez Aleksandra Waszki, który ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. W ostatniej minucie podopieczni trenera Tadeusza Wolnego stracili gola numer cztery.

Dzisiejszy, przełożony z 9. kolejki, mecz z Gwiazdą Ruda Śląska zakończy pierwszą rundę sezonu.

Rozgrywki wznowione zostaną 16 stycznia. Clearex zagra wówczas z Novą Katowice.

AKADEMIA FUTSAL CLUB PNIEWY - CLEAREX CHORZÓW 4:0 (3:0).
Bramki: Łukasz Pieczyński 2 (3, 17), Klaudiusz Hirsch (16), Daniel Lebiedziński (40).

CLEAREX: Waszka (Ulfik) - Szłapa, Zieliński, Włodarek, Słonina - Hajnc, Łuszczek, Salisz, Wojciechowski oraz Grudzień, Piasecki.