Jacek Sroka
Jacek Sroka
W Fortuna Pucharze Polski Ruch Chorzów pokonał Stadion Śląski Chorzów 3:0

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W Fortuna Pucharze Polski Ruch Chorzów pokonał Stadion Śląski Chorzów 3:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W II rundzie Fortuna Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice doszło do historyczne-go spotkania dwóch chorzowskich drużyn Stadionu Śląskiego i Ruchu. Derby wygrali Niebiescy 3:0. Zobaczcie zdjęcia z meczu Stadion Śląski - Ruch Chorzów.

Stadion Śląski - Ruch Chorzów 0:3 zdjęcia, wynik

Ruch Chorzów i Stadion Śląski od lat rywalizują w młodzieżowej piłce, bo zarówno Akademia Niebieskich jak i szkółka działająca przy słynnym Kotle Czarownic należą do czołowych ośrodków wychowujących młodych piłkarzy w naszym regionie. Do spotkania seniorów obu klubów doszło jednak po raz pierwszy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU PP STADION ŚLĄSKI - RUCH CHORZÓW

Obchodzący w tym roku 100-lecie istnienia Ruch to legenda polskiej piłki, natomiast Stadion Śląski drużynę seniorów ma zaledwie od 2013 roku, bo do jej założenia zmusiły go przepisy związane z wypożyczeniami piłkarzy. Zespół mający siedzibę w jednym z największych polskich obiektów sportowych wystawia do gry samych juniorów występując na co dzień w katowickiej A-klasie i nigdy dotąd nie miał okazji zmierzyć się w dorosłej piłce z utytułowanym sąsiadem.

- Kiedy okazało się, że w Fortuna Pucharze Polski wylosowaliśmy Ruch Chorzów chłopcy bardzo się ucieszyli. W naszej drużynie seniorów grają zawodnicy z roczników 2003-2004 i dla tych 16-17 latków występ na stadionie na Cichej był ogromnym przeżyciem, zwłaszcza że na mecz przyszło trochę ludzi - powiedział Andrzej Miłkowski, prezes KS Stadion Śląski Chorzów.

Młodzież ze Stadionu Śląskie-go w I połowie dzielnie się broniła i do przerwy w derbach Chorzowa był bezbramkowy remis. Później jednak Niebiescy strzelili trzy gole i dość pewnie awansowali do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice, w którym 22 września zmierzą się ze zwycięzcą meczu Kamionka Mikołów - Unia Kosztowy.

- Tak naprawdę myśleliśmy, że w pierwszej połowie napoczniemy rywala i strzelimy więcej niż jedną bramkę. W drugiej było lepiej, ale to i tak mało jak na nasze możliwości - stwierdził Łukasz Bereta, trener Niebieskich.

- Pucharowa przygoda już za nami. Większość skazywała nas na pożarcie, ale do przerwy broniliśmy się całkiem dobrze i dopiero później wyszła wyższość Ruchu. Naszym celem nie jest jednak odnoszenie sukcesów wśród seniorów, a wychowywanie młodych zdolnych piłkarzy z całego województwa śląskiego. Po to nasz klub został założony przez generała Jerzego Ziętka w 1962 roku i tego się trzymamy - dodał prezes Miłkowski ze Stadionu Śląskiego.

Fortuna Puchar Polski - II runda Podokręgu Katowice

Stadion Śląski - Ruch Chorzów 0:3 (0:0)
Bramki
0:1 Daniel Paszek (54), 0:2 Renat Nesterenko (56-samobój), 0:3 Kacper Kawula (83)