Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Pierogów i Smaków Świata w Chorzowie. Zobacz zdjęcia z imprezy dla prawdziwych smakoszy

Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Chorzowski rynek od 1 do 3 września gościł festiwal kulinarny. Wiele mieszkańców przyszło spróbować egzotycznych potraw.
Chorzowski rynek od 1 do 3 września gościł festiwal kulinarny. Wiele mieszkańców przyszło spróbować egzotycznych potraw. Mateusz Czajka
Od 1 do 3 września na chorzowskim rynku trwał Festiwal Pierogów i Smaków Świata. Można było skosztować potraw z wielu zakątków globu – od hiszpańskich pierogów przez azjatyckie po tureckie słodycze. Zresztą… zobaczcie sami.

KLIKNIJ TUTAJ i zobacz więcej zdjęć

Festiwal pierogów w Chorzowie

— Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu, a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów. Pierogi jako potrawa zdobyły ogromną i trwałą popularność na całym świecie. Podczas tej edycji festiwalu będziemy mieli okazję spróbować pierogów z różnych zakątków świata - informował "Smaczny Targ" przez rozpoczęciem wydarzenia.

Pierogi z Chin, Korei, czy też Hiszpani

To nie pierwszy, kiedy tego typu wydarzenie odbywa się w Chorzowie. Namioty rozłożono na płycie rynku przed ratuszem. Wśród stoisk można było wypatrzyć potrawy z całego świata. Koreańskie pierogi mandu, chińskie dim sum, tureckie słodycze, czy gruzińskie dania. Każdy mógł znaleźć w Chorzowie coś dla siebie - można to zobaczyć na naszych zdjęciach. Widać na nich, że wiele ludzi chciało skosztować tych rarytasów. Podeszliśmy także do jednego ze stoisk, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat tajników kuchni. Nasz wybór padł na pierogi z Hiszpanii. Czym różnią się od tych, które na co dzień goszczą na polskich stołach?

— Pierogi różnią się przede wszystkim ciastem. Te, które my teraz mamy tutaj, to są pierogi w cieście na miodzie pitnym (w przypadku słodkich) i na białym winie (w przypadku słonych). Różnią się też nadzieniem i wielkością. To znaczy hiszpańskie są dużo, dużo większe od naszych polskich. Poza tym polskie są gotowane, a hiszpańskie są pieczone - opowiada Dominika Piwońska z piekarni Piwoński z Łomianek pod Warszawą

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Surówka z rzodkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto