Derby dla Cleareksu

(s)
Wydarzeniem 13. kolejki były derby Chorzowa. Clearex po raz drugi w tym sezonie pokonał Marex, choć kiedy w ostatnich 30 sekundach I połowy lider stracił dwa gole trenerowi Zdzisławowi Wolnemu zaczęło drżeć serce.

Wydarzeniem 13. kolejki były derby Chorzowa. Clearex po raz drugi w tym sezonie pokonał Marex, choć kiedy w ostatnich 30 sekundach I połowy lider stracił dwa gole trenerowi Zdzisławowi Wolnemu zaczęło drżeć serce. – To była tylko chwila dekoncentracji z naszej strony. Na szczęście po przerwie wszystko wróciło do normy – powiedział kapitan Cleareksu Krzysztof Kuchciak, który zdobył dwa pierwsze gole w tym meczu. Clearex pozostaje niepokonany, a za jego plecami o miejsce na podium walczą Inpuls, Radan i PA Nova. Siemianowiczanie wysoko wygrali derbowy mecz z Jango, ale jeszcze lepszą skutecznością popisał się Radan strzelając Grembachowi aż 11 goli. W nowym roku formy nie może odnaleźć PA Nova, która przegrała z przedostatnią w tabeli Pogonią.

Wyniki 13. kolejki: Marex Chorzów – Clearex Chorzów 3:7 (2:3), Impuls Alpol Siemianowice – Jango Mysłowice 8:2 (3:1), Rekord Bielsko Biała – Akademia Słowa Poznań 6:3 (1:2), Radan Gliwice – Gremiach Łódź 11:4 (6:0), Pogoń 04 Szczecin – PA Nova Gliwice 5:3 (0:1), Kupczyk Kraków – Holiday Skiba Chojnice 1:4 (0:1).

1. Clearex 13 37 64-22
2. Holiday 13 24 55-39
3. Inpuls 13 23 62-45
4. Radan 13 23 60-56
5. PA Nova 13 23 36-32
6. Akademia 13 19 62-53
7. Grembach 13 17 43-55
8. Marex 13 13 48-61