Derby dla Alby

(lis)
Derbowy pojedynek w grupie C II ligi zakończył się zgodnie z oczekiwaniami. Wygrali koszykarze UKS Alba, zaś oba zespoły udowodniły, że ich gra opiera się przede wszystkim na skutecznej defensywie.

Derbowy pojedynek w grupie C II ligi zakończył się zgodnie z oczekiwaniami. Wygrali koszykarze UKS Alba, zaś oba zespoły udowodniły, że ich gra opiera się przede wszystkim na skutecznej defensywie. Przy okazji zawodnicy Pogoni po raz kolejny pokazali jak ważnym elementem ich gry są rzuty z dystansu – popis „trójek” dali w tym meczu Dawid Kuczera i Marcin Strużyna.

Długo nic nie wskazywało na wygraną chorzowian, którzy przegrali wyraźnie I kwartę i choć w II odrobili straty, to po przerwie – kiedy trafiać zaczął Kuczera – zanosiło się już na klęskę gospodarzy. Ważne punkty zdobył jednak Radosław Broda i III kwartę podopieczni trenera Rafała Sobeckiego przegrali „tylko” 9 pkt. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej części, a decydujące punkty zdobyli Karol Chamera i Tomasz Milewski.

UKS ALBA CHORZÓW – POGOŃ RUDA ŚL. 62: 60 (8:16, 18:10, 15:24, 21:10).

ALBA: Spychała 6, Milewski 7, Chamera 8, Gancarz 0, Palicki 2, Podbiał 1, Bartecki 2, Wójcik 9, R. Broda 20 (2x3), Pełka 7 (1x3). POGOŃ: Leszczyński 0, Kolenda 10, Kuczera 12 (4x3), Celiński 12, Kubista 3 (1x3), Żymła 0, Skóra 0, Tomecki 3 (1), Nowak 4, Strużyna 16 (4x3).