Czy rower elektryczny może ułatwić przemieszczanie się po Katowicach?

Materiał informacyjny ING Banku Śląskiego
Ładna pogoda i coraz dłuższe dni zachęcają wiele osób do częstszego wychodzenia z domu i aktywnego spędzania czasu wolnego. Jednak niektórzy, mimo sprzyjającej aury, wciąż nie znaleźli dla siebie idealnego sportu lub brakuje im na niego czasu. Aby dodać do swojej codzienności nieco więcej wysiłku fizycznego, nie trzeba przebudowywać całego grafiku dnia. Wystarczy zamienić dojazd do pracy samochodem lub komunikacją miejską na przejażdżkę rowerem elektrycznym. W ten sposób można uniknąć korków i wprowadzić do swojego życia trochę sportu. Poznaj więcej zalet roweru elektrycznego!

Jak działa rower elektryczny?

Rower elektryczny określany z języka angielskiego jako e-bike, wielu osobom bardziej kojarzy się z nieco słabszym skuterem niż z klasycznym rowerem. W rzeczywistości jednak pojazd ten niewiele różni się od tradycyjnego roweru. Jedyna różnica polega na dodatkowym napędzie elektrycznym, który pełni funkcję wspomagającą. W praktyce oznacza to, że e-bike wymaga nakładu pracy ludzkich mięśni. Wspomagająca funkcja silnika sprawia jednak, że wysiłek fizyczny jest zdecydowanie mniejszy niż w przypadku tradycyjnego roweru.

Rower elektryczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem lub poszukują dobrej alternatywy do sprawnego przemieszczenia się po zakorkowanych Katowicach.

Rower elektryczny – czy warto?

E-bike to przede wszystkim alternatywa dla samochodu. Jakie jeszcze zalety posiada tego typu urządzenie?

 • Szybko i bez korków
  Codzienne życie w Katowicach wiążę się z częstym staniem w korkach, zwłaszcza jeśli regularnie podróżujemy w okolicach centrum miasta. Szacuje się, że mieszkańcy Katowic ponad 6 godzin miesięcznie spędzają w sznurze samochodów. Rozwiązaniem tego problemu może być właśnie przesiadka na rower elektryczny, co umożliwi sprawniejsze przemieszczanie się głównymi ulicami miasta.
 • Frajda z jazdy
  Wiele osób sceptycznie podchodzi do rowerów elektrycznych, ponieważ uważają, że napęd elektryczny odbiera całą przyjemność, jaką daje jazda na klasycznym rowerze. Nie jest to jednak prawda, ponieważ w e-bike’ach napęd pełni funkcję jedynie wspomagającą. Oznacza to, że z silnika można korzystać w dowolnym momencie, kiedy jazda staje się zbyt dużym wysiłkiem. Takie rozwiązanie sprawia, że z przejażdżki można czerpać tę samą, a nawet większą przyjemność niż z poruszania się tradycyjnym rowerem. Pozwala to też uniknąć przepocenia ubrań i dotarcia na miejsce zdyszanym.
 • Aktywność dla każdego
  Rower elektryczny to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę ze sportem i nie są gotowe na intensywne treningi, ale także dla osób, którym zdrowie lub przebyte kontuzje nie pozwalają na wymagający wysiłek fizyczny. Napęd elektryczny wspomagający jazdę obciąża organizm w niewielkim stopniu, co pozwala uniknąć przemęczenia i nadwyrężenia mięśni.
 • Jest w czym wybierać
  Rosnąca popularność e-bike’ów sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej modeli, które spełniają zróżnicowane potrzeby odbiorców. Rower elektryczny nadaje się nie tylko do jazdy po mieście, ale może się też sprawdzić na wymagających trasach górskich lub tarasach szosowych. Dodatkowo do wielu modeli można podłączyć smartfon, co pozwala na stałe monitorowanie swoich osiągnięć.

Podróżowanie rowerem elektrycznym po Katowicach

Życie w dużym mieście, takim jak Katowice, wiążę się z częstym staniem w korkach. Pandemia spowodowała, że ruch samochodowy początkowo znacznie spadł. Stopniowe luzowanie obostrzeń sprawia jednak, że w godzinach szczytu podróżujący powinni przygotować się na dłuższy postój w okolicach ulicy Mikołowskiej. Wyjazd z centrum miasta zajmie zatem więcej czasu.

Można jednak uniknąć niechcianego postoju i oszczędzić sobie trochę nerwów, zamieniając samochód na rower elektryczny! Ten środek transportu pozwala ominąć największe korki, a dodatkowo eliminuje problem braku miejsc parkingowych. Ponadto przemieszczając się po mieście za pomocą e-bike’a, nie trzeba przejmować się, że do celu przyjdzie się zmęczonym i zdyszanym. Taka aktywność fizyczna redukuje też stres i pomaga zyskać dobry humor na cały dzień.

ing

Wybierz się na jazdę próbą rowerem elektrycznym

Przed podjęciem decyzji o zakupie roweru elektrycznego, warto wybrać się na testową przejażdżkę. Tutaj z pomocą przychodzi ING oraz Decathlon wraz ze swoją akcją „Zamień brykę na elektryka”. To kolejny raz, gdy ING, zachęca Polaków, by robić więcej eko. Wcześniej bank umożliwiał testowanie hulajnóg elektrycznych. Tym razem w sześciu polskich miastach można wypożyczyć i testować najnowsze modele rowerów elektrycznych.

Akcja w Katowicach rusza w poniedziałek 14.06. i potrwa do soboty 19.06. W ciągu tych kilku dni każda chętna osoba, która wcześniej zarejestruje się na stronie: https://www.ing.pl/lp/eko/bryka-na-elektryka, będzie mogła zapisać się na wypożyczenie e-bajka na jeden z dostępnych terminów i przez 2 godziny testować takie rozwiązanie. Wypożyczalnia ING i Decathlon będzie dostępna w punkcie zlokalizowanym obok sklepu Decathlon przy ul. Trzech Stawów 8.

Jak wynika z naszych badań, aż 67% dorosłych Polaków deklaruje, że mogłoby w niektórych sytuacjach zrezygnować z auta na rzecz roweru. 30% badanych wybiera auto, bo „jest za daleko i nie dałbym rady rowerem”. Rowery elektryczne są bardzo popularne na Zachodzie, w Polsce kategoria ta dopiero raczkuje. Chcemy wspomóc ten pozytywny dla środowiska oraz zdrowia trend i pokazać, że e-bike w wielu codziennych sytuacjach może zastąpić auto. Dzięki akcji z Decathlon rowery elektryczne zagoszczą na polskich ulicach i – mamy nadzieję – zdobędą nowych zwolennikówpowiedział Andrzej Sowa, dyrektor Centrum Agile Kredyty i Ubezpieczenia w ING Banku Śląskim.

Cena roweru elektrycznego już nie musi być problemem

Przetestowanie roweru elektrycznego może zachęcić wiele osób do jego zakupu. Jednak niektórzy mogą zrezygnować z tego pomysłu po zapoznaniu się z ceną wybranego modelu e-bike'a, zwłaszcza jeśli będzie to ich pierwszy zakup tego typu sprzętu. Tu z pomocą przychodzi ING Bank Śląski wraz z ofertą pożyczki w ofercie specjalnej z 0% prowizją i obniżonym oprocentowaniem. Dodatkowo w ofercie banku można wykupić ubezpieczenie na sprzęt, którym się jeździ.

Dbanie o środowisko naturalne jest teraz niezwykle ważne. Dlatego warto wprowadzać do swojej codzienności zdrowe przyzwyczajenia i nawyki. W Katowicach i dużej aglomeracji śląskiej szczególne istotne jest dbanie o czyste powietrze i środowisko. Ponadto decydując się na zmianę samochodu na rower elektryczny, nie tylko pomagamy planecie, ale również samym sobie. Korzystanie z e-bike'a pozwala nam bowiem zaoszczędzić czas, który wcześniej traciliśmy na stanie w korkach. Wspiera także pracę nad kondycją i pomaga zredukować stres.

Wideo

Materiał oryginalny: Czy rower elektryczny może ułatwić przemieszczanie się po Katowicach? - Dziennik Zachodni

Dodaj ogłoszenie