Czy krem pod oczy jest niezbędny w codziennej pielęgnacji?

Materiał informacyjny Vichy
Stosowane na co dzień kosmetyki pielęgnacyjne mają za zadanie poprawić stan skóry i sprawdzić, że będzie ona prezentowała się doskonale nawet bez makijażu. Dlatego też tak istotny jest dobór właściwych produktów – każda cera jest inna i odmienne są także jej potrzeby. Warto dodać, że kosmetyki dzielimy nie tylko ze względu na sposób użycia czy rodzaj formuły, ale również miejsce, w którym je aplikujemy. Czy więc krem pod oczy to obowiązkowy dodatek do codziennej pielęgnacji, czy tylko fanaberia?

Delikatna skóra pod oczami i jej potrzeby

Naszą twarz możemy podzielić na różne strefy nie tylko po to, aby łatwiej było nam nazywać dane obszary, ale również dlatego, że nawet skóra o tak niewielkiej powierzchni może mieć zupełnie odrębne potrzeby. Stąd wyróżniamy takie produkty jak: krem pod oczy, do twarzy, szyi oraz dekoltu. Na przykład w przypadku cery mieszanej, to policzki pozostaną suche, natomiast czoło, nos i broda będzie wyróżniał nadmiar łoju. Tak zwana strefa T bardzo często charakteryzuje się dużą ilością wydzielanego sebum, dlatego też potrzebuje silniejszego oczyszczania. Tymczasem szyja i dekolt to miejsca, po których najszybciej zauważymy procesy starzenia. A co można powiedzieć o skórze pod oczami?

Przede wszystkim jest to obszar bardzo delikatny i wymagający. Z całej twarzy to właśnie te okolice wymagają od nas szczególnej troski i dbałości w wyborze pielęgnacji. Zmysł wzroku jest dla nas bardzo ważny, dlatego robimy wszystko, aby nasze oczy były zdrowe – chodzimy do okulisty, nosimy okulary przeciwsłoneczne, ale dbamy również, aby skóra wokół także pozostawała w doskonałej kondycji. Czego najczęściej jej trzeba? Przede wszystkim nawilżenia i ochrony. Występuje tutaj niewielka liczba gruczołów łojowych, co oznacza, że cera samodzielnie nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości sebum.

Krem pod oczy – czy jest niezbędny?

Chociaż może się wydawać, że wystarczy nam tylko krem do twarzy, aby zadbać o cerę, to jednak jest to myślenie mylne. Nasze policzki, nos, czoło czy broda mają nieco inne potrzeby niż skóra pod oczami. Przede wszystkim należy też zwrócić uwagę na bliskie sąsiedztwo oczu. Co to oznacza? Produkty stosowane w tym rejonie muszą być szczególnie bezpiecznie i bez drażniących składników. Inaczej mogłoby to skończyć się łzawieniem, a nawet poważniejszymi problemami, takimi jak zaczerwienienie czy zapalenie spojówek. Dlatego warto pamiętać, że krem pod oczy to nie tylko dodatkowy wydatek, ale niezbędny zakup – o ile zależy nam na właściwej pielęgnacji skóry.

Jaki krem pod oczy będzie najlepszy?

Właściwy krem to taki, który pomoże nam zniwelować drobne niedoskonałości i problemy, z którymi się zmagamy. Najczęściej skóra pod oczami jest bardzo cienka, dlatego w takim przypadku idealnie sprawdzi się krem pod oczy o właściwościach regenerujących i wzmacniających. Dobrze odżywi ten obszar i sprawi, że nakładany korektor będzie wyglądał znacznie lepiej. Niewielka grubość skóry oznacza również, że mogą być widoczne żyłki – tutaj można też pokusić się o wybór produktu korygującego, który zadziała podobnie jak kamuflaż: stosuje się go na dzień. W takiej sytuacji można zastosować krem do twarzy typu BB.

Krem pod oczy a krem do twarzy

Wiedząc już, że poprawnie dobrana pielęgnacja to oddzielny krem pod oczy i do twarzy, warto dowiedzieć się również, jakie właściwości powinny mieć oba te produkty. Jeżeli zmagamy się z suchością skóry, to zapewne oba te kosmetyki będą mocno nawilżające. W przypadku cery dojrzałej z widocznymi zmarszczkami sprawdzą się składniki wygładzające, napinające i poprawiające jędrność. Substancje aktywne przeciwzmarszczkowe można stosować już znacznie wcześniej. A gdy zmagamy się z trądzikiem? Pod oczami wystarczy aplikować krem nawilżający i odżywiający, natomiast na pozostałe obszary lepiej sprawdzi się produkt matujący, antybakteryjny i regulujący wydzielanie sebum.

Nakładając krem pod oczy, warto pamiętać, że wklepujemy go delikatnie opuszkami palców. W ten sposób nie naruszamy delikatnej i naturalnej bariery ochronnej naskórka, ale jednocześnie sprawiamy, że substancje aktywne wnikają głębiej. Kosmetyk do twarzy możemy natomiast nałożyć nieco pewniejszymi ruchami, pobudzając tym samym ukrwienie i wykonując masaż. Zawsze kierujemy dłonie wzdłuż przebiegu mięśni, dzięki czemu jednocześnie poprawiamy jędrność i napięcie. W ten sposób rysy stają się ładniejsze i bardziej wyraziste.

Dodaj ogłoszenie