Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cztery nowe biznesy w Dąbrowie Górniczej. Młodzi przedsiębiorcy postawili na "Lokal na start"

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Jedna z nowych propozycji w Dąbrowie Górniczej to salon świadczący usługi z zakresu kosmetyki i pielęgnacji ciała, a także sprzedaż kosmetyków, perfum i biżuterii

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Jedna z nowych propozycji w Dąbrowie Górniczej to salon świadczący usługi z zakresu kosmetyki i pielęgnacji ciała, a także sprzedaż kosmetyków, perfum i biżuterii Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE pixabay/zdj.ilustracyjne
Poznaliśmy rozstrzygnięcia w ramach kolejnej edycji ważnego projektu "Lokal na start" w Dąbrowie Górniczej. Dzięki niemu czterech kolejnych przedsiębiorców poprowadzi działalność w nowych miejscach, które wybrali w ramach konkursu. Ta inicjatywa, wspierająca firmy w Dąbrowie Górniczej, doczekała się już dziewięciu edycji.

"Lokal na start" w Dąbrowie Górniczej wsparciem dla początkujących przedsiębiorców

Konkurs „Lokal na start” to propozycja dla osób, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także dla mikro i małych firm, które funkcjonują na rynku nie dłużej niż 5 lat. Lokale dostępne w dziewiątej odsłonie programu znajdowały się w centrum, w dzielnicy Gołonogu, w Alejach i w Strzemieszycach Wielkich, a ich największy atut to niska stawka najmu.

Powierzchnie lokali, które były dostępne, wynosiły od 17,5 do ponad 90 metrów kw. Miesięczny stawki czynszu za metr kw. były na poziomie 5, 7, 10 albo 12 zł netto. Niektóre lokale miały do dyspozycji część podziemną, w której metr kw. kosztuje 2,5 zł netto. Opłaty tej wysokości będą obowiązywać przez dwa lata, w trzecim roku wzrosną o 40 procent. Po stronie najemcy leży także koszt mediów, odświeżenia czy dostosowania pomieszczenia, a także podatek od nieruchomości.

W trakcie dziewięciu edycji programu "Lokal na start" przyznanych zostało w sumie 38 lokali z atrakcyjnymi, preferencyjnymi stawkami najmu.

"Lokal na start" w Dąbrowie Górniczej". Medycyna naturalna, fizjoterapia, kosmetyka i tatuaże

Do dziewiątej edycji konkursu wypłynęło dziewięć wniosków. Jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Powiatowego Urzędu Pracy, MZBM, organizacji przedsiębiorców i zwycięzców poprzednich edycji, wybrało ostatecznie czterech laureatów.

Laureaci IX edycji konkursu „Lokal na start”:

  • Agnieszka Wilk, ul. Strzemieszycka 375. Planuje otworzyć gabinet oferujący naturalne metody leczenia, m.in. z wykorzystaniem pijawek lekarskich, baniek, ziołolecznictwa czy aromaterapii.
  • Szymon Korona, ul. Wyszyńskiego 1. Chce uruchomić gabinet fizjoterapii dla dzieci i młodzieży.
  • Oliwia Kamińska, ul. Piłsudskiego 34/660. Zamierza prowadzić salon świadczący usługi z zakresu kosmetyki i pielęgnacji ciała, a także sprzedaż kosmetyków, perfum i biżuterii
  • Weronika Tarajko, ul. Piłsudskiego 36/623. Zaproponowało otwarcie studia tatuażu.

Uczestnicy konkursu musieli przedstawić m.in. opis planowanego przedsięwzięcia, swoje doświadczenie zawodowe, rozpoznanie rynku, a także wskazać potencjalnych klientów oferowanych produktów czy usług, jak również sposób ich dystrybucji. Zaprezentowali też pomysł na przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności.

Dąbrowa Górnicza: tu pomogą otworzyć i prowadzić własny biznes

Program „Lokal na start” jest wspólnym przedsięwzięciem miasta i Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Pierwszą edycję miał w 2019 r. Od tego czasu w mieście funkcjonuje kilkanaście biznesów, prowadzonych przez jego uczestników. Pod koniec zeszłego roku jego laureatka, Anna Dziechciarz, zwyciężyła w konkursie „Twój model biznesowy”.

Wszyscy, którzy mają firmę w Dąbrowie Górniczej krócej niż 5 lat albo zastanawiają się nad otwarciem działalności, powinni zainteresować się Pakietem Młodego Przedsiębiorcy. To program scalający wszystkie dostępne w mieście formy wsparcia dla początkujących przedsiębiorców. Obejmuje m.in. pomoc przy przygotowaniu biznes planu, rejestracji i uruchomieniu działalności. Umożliwia pozyskanie dotacji, krajowych i unijnych, na funkcjonowanie czy zatrudnienie pracowników. Pomaga też w nawiązaniu relacji z kontrahentami i uzyskaniu u nich ulg albo zniżek.

W czwartek 14 marca w budynku zmodernizowanego dworca kolejowego w centrum miasta otwarty został po przenosinach z siedziby przy ul. 3 Maja wspomniany Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości. W DIP dostępna jest przestrzeń coworkingowa, ale także miejsce do spotkań z klientami czy sala do organizacji szkoleń. Sala konferencyjna pomieści 12 osób, a w wielofunkcyjnym pomieszczeniu do organizacji wydarzeń zebrać może się 50 osób.

DIP dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców cyklicznie organizuje bezpłatne szkolenia, warsztaty i spotkania z ekspertami. Można korzystać również z doradztwa z marketingu, biznesu, księgowości, prawa, pozyskiwania dotacji na rozpoczęcie działalności, copywritingu, BHP, pozyskiwanie dotacji na rozwój firmy, a także optymalnej organizacja procesu. W marcu oferta wzbogaciła się o następne pozycje – Instagram dla biznesu oraz użyteczność stron www i sklepów internetowych.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto