Clearex znów stracił punkty z ostatnim zespołem tabeli

Grzegorz Lisiecki
W rozegranym niedawno zaległym meczu z ostatnim zespołem tabeli ekstraklasy, Gwiazdą, Clearex przegrał 1:4. Rudzianie w ten sposób wydostali się z ostatniej pozycji, na którą spadł... kolejny rywal chorzowian - Jachym Tychy. Tym razem jednak skończyło się na remisie.

Mecz był emocjonujący, zaś bramek mogło paść jeszcze więcej. Prowadzenie objęli gospodarze, ale piłkarze Cleareksu odpowiedzieli trafieniami Patryka Piaseckiego i Piotra Słoniny - tuż przed końcem I połowy. Po przerwie tyszanie prowadzili 3:2, a potem 4:3, jednak Clearex za każdym razem doprowadzał do wyrównania. Szczególnie efektowny był gol Andrzeja Szłapy - kapitan chorzowskiej drużyny zdobył go w swoim stylu, dryblując między kilkoma rywalami.

Końcówka - dramatyczna. Gospodarze wykonywali dwa przedłużone rzuty karne, ale dwukrotnie chorzowianom pomogła poprzeczka (za pierwszym razem świetnie spisał się Paweł Pstrusiński). Pod drugą bramką szansy nie wykorzystał z kolei Andrzej Szłapa.

JACHYM TYCHY - CLEAREX CHORZÓW 4:4 (1:2). Bramki dla Cleareksu: Patryk Piasecki (9), Piotr Słonina (20), Andrzej Szłapa (25), Łukasz Borowski (33). CLEAREX: Ulfik (Pstrusiński) - P. Słonina, Szłapa, M. Słonina, Wojciechowski - Borowski, Piasecki, Grecz, Włodarek oraz Grudzień, Hajnc.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0