Chorzów: Kongres Świadków Jehowy 2019 - CHRZEST. Zdjęcia z drugiego dnia [10 sierpnia, Stadion Śląski]

P. Osadnik / red.Zaktualizowano 
Sobota, to drugi dzień trwania Kongresu Świadków Jehowy 2019 w Chorzowie na Stadionie Śląskim - w którym bierze udział ok. 23. tys. ludzi. 10 sierpnia jednym z najważniejszych punktów programu był CHRZEST. Zobacz zdjęcia.

Chorzów: Kongres Świadków Jehowy 2019 - CHRZEST. Zdjęcia z drugiego dnia [10 sierpnia, Stadion Śląski]

Trzydniowy kongres organizowany przez Świadków Jehowy, odbywa się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w dniach 9-11 sierpnia.

Przed południem rozpoczęła się ceremonia chrztu. Odbywa się on poprzez całkowite zanurzenie w wodzie.

- Jest to właściwie tylko symbol i świadectwo tego, co robimy każdego dnia, kiedy oddajemy się w modlitwie naszemu Bogu - mówi jeden z uczestników kongresu, których w południe było około 23 tysiące.

Zobacz zdjęcia z drugiego dnia trwania Kongresu Świadków Jehowy w Chorzowie:

- Chrzest jest publicznym dowodem na to, że dana osoba chce utożsamiać się ze Świadkami Jehowy. Głęboko wierzymy, że chrzest jest tym, co pozwala również innym utożsamiać nas ze wspólnotą - wyjaśnia Grzegorz Kopeć, sekretarz rzecznika prasowego kongresu.

W tym roku chętnych do chrztu na Stadionie Śląskim było jeszcze więcej niż w roku ubiegłym. W sumie na przyjęcie tego sakramentu podczas kongresu zdecydowało się około stu osób.

Jedną z nich był Michał Przybylak z Bytomia. 17-latek wytłumaczył nam, że na chrzest zdecydował się ze względu na wyznawane przez siebie zasady, ale też przyjaźń i troskę, którą otacza go wspólnota Świadków Jehowy.

- Jest to właściwie tylko symbol i świadectwo tego, co robimy każdego dnia, kiedy oddajemy się w modlitwie naszemu Bogu - Jehowie - i to jest najważniejsze - uważa Michał

Zdjęcia z ostatniego dnia trwania Kongresu:

Chorzów: Kongres Świadków Jehowy 2019 - ZDJĘCIA, 11 sierpnia...

W sumie chrzest z trybun Stadionu Śląskiego oglądały ponad 23 tysiące osób.

- Do przyjęcia chrztu przygotowywałem się wewnętrznie, starałem się to poukładać duchowo. Oddałem się Bogu, a sam sakrament jest jedynie tego symbolem - dodaje Adam Nabrzycki.

- Na pewno czuć tutaj wsparcie, co bardzo mnie cieszy. Jestem po prostu szczęśliwy, przepełnia mnie radość z powodu tego, że mogę należeć do tak wspaniałej wspólnoty. To coś, co nas wyróżnia. Gołym okiem widać tutaj i czuć, że jesteśmy ze sobą zżyci i ta miłość wśród nas panuje - mówi Michał.

W ten sposób Michał nawiązał do hasła tegorocznego kongresu, które brzmi: "Miłość nigdy nie zawodzi".

Świadkowie Jehowy chrzest przyjmują w sposób świadomy. Oznacza to, że na sakrament decydują się sami, kiedy osiągną na to gotowość duchową. Muszą jednak znać podstawy nauczania Pisma Świętego i się do nich stosować. Chrzest wśród Świadków Jehowy odbywa się poprzez całkowite zanurzenie w wodzie.

Chorzów: Kongres Świadków Jehowy 2019 - CHRZEST. Zdjęcia z d...

Świadkowie Jehowy podkreślają, że będą cenić sobie każdą osobę, która zechce skorzystać z praktycznego i bogatego pod względem duchowym programu. Przez trzy dni kongresu, wstęp na Stadion Śląski jest wolny i nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy.

Wyjaśnimy, że w tym czasie kongres odbywać się będzie też na sześciu kontynentach w ponad 200 krajach i przeszło 400 językach. Tegoroczne hasło kongresów Świadków Jehowy to "Miłość nigdy nie zawodzi". Organizatorzy, spodziewają się, że na Stadionie Śląskim będzie około 35 tysięcy osób.

- Wydarzenie to unaoczni pozytywny wpływ miłości, która łączy ludzi z różnych środowisk - - mówi Piotr Gibas, lokalny przedstawiciel Świadków Jehowy.

- Miejscowi Świadkowie Jehowy będą mieli okazję cieszyć się towarzystwem swoich współwyznawców i z radością przyjmą przybywających gości, którzy będą nocować w miejscowych hotelach i odwiedzą wiele lokalnych kawiarni, restauracji i popularnych atrakcji turystycznych - mówi Piotr Gibas.

Na wielu kongresach będą obecni delegaci i misjonarze z różnych części świata. Wstęp an wydarzenie jest bezpłatny. Nie ma zbiórek pieniędzy.

Zobacz ZDJĘCIA z dnia pierwszego Kongresu Świadków Jehowy 2019:

Kongres Świadków Jehowy 2019 Chorzów - ZDJĘCIA z dzień pierw...

Kongres Świadków Jehowy - PROGRAM na ostatni, trzeci dzień
Niedziela, 11 sierpnia:

 • 9.20 Filmowy program muzyczny
 • 9.30 Pieśń nr 106 i modlitwa
 • 9.40 SYMPOZJUM: Pamiętaj, jaka jest miłość
 • Cierpliwa i życzliwa (1 Koryntian 13:4)
 • Nie jest zazdrosna, nie przechwala się (1 Koryntian 13:4)
 • Nie nadyma się, nie zachowuje się nieprzyzwoicie (1 Koryntian 13:4, 5)
 • Nie szuka własnych korzyści, nie daje się rozdrażnić (1 Koryntian 13:5)
 • Nie prowadzi rachunku krzywd, nie cieszy się z nieprawości (1 Koryntian 13:5, 6)
 • Raduje się prawdą, wszystko znosi (1 Koryntian 13:6, 7)
 • Wszystkiemu wierzy, na wszystko ma nadzieję (1 Koryntian 13:7)
 • Wszystko przetrzymuje, nigdy nie zawodzi (1 Koryntian 13:7, 8)
 • 11.10 Pieśń nr 150 i ogłoszenia
 • 11.20 PUBLICZNY WYKŁAD BIBLIJNY: Gdzie znaleźć prawdziwą miłość w świecie pełnym nienawiści? (Jana 13:34, 35)
 • 11.50 Skrócone studium Strażnicy
 • 12.20 Pieśń nr 1 i przerwa
 • 13.35 Filmowy program muzyczny
 • 13.45 Pieśń nr 124
 • 13.50 FILM: Historia Jozjasza — kochaj Jehowę i miej nienawiść do zła (część II) (2 Królów 22:3-20; 23:1-25; 2 Kronik 34:3-33; 35:1-19)
 • 14.20 Pieśń „Dodaj mi odwagi” i ogłoszenia
 • 14.30 ‛Głęboko rozmyślaj o tym, jak Jehowa okazuje lojalną miłość’ (Psalm 107:43; Efezjan 5:1, 2)
 • 15.30 Nowa pieśń i modlitwa końcowa

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-10T20:33:23 02:00, Gość:

Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich?”

Odtwórz

Current time 0:00

Duration 0:00

Mute

Co trzeba robić, żeby podobać się Bogu? Czy istnieje niekończąca się lista przepisów i reguł, których musimy przestrzegać? Na szczęście odpowiedź brzmi: nie. Jak wyjaśnił sam Jezus Chrystus, wymagania Boże zamykają się w jednym słowie. Odszukaj Ewangelię według Marka 12:28-31.

Warto poznać najpierw tło tej wypowiedzi Syna Bożego. Padła ona 11 Nisan, krótko przed jego śmiercią. Jezus nauczał wtedy w świątyni, a wrogowie próbowali go podejść, zadając mu podchwytliwe pytania. Za każdym razem jego odpowiedzi zamykały im usta. W końcu pojawiło się pytanie: „Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich?” (werset 28).

Odpowiedź wcale nie była oczywista. Wielu Żydów toczyło dyskusje, który z przeszło 600 przepisów Prawa Mojżeszowego jest „pierwszy”, czyli najważniejszy. Zapewne byli też tacy, którzy twierdzili, że wszystkie one są jednakowo ważne i że nie wolno ich wartościować. Jaka była reakcja Jezusa?

Wymienił on nie jedno, lecz dwa przykazania. Najpierw powiedział: „Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem, i całą swą siłą” (werset 30; Powtórzonego Prawa 6:5). Zakresy znaczeniowe takich pojęć, jak „serce”, „dusza”, „umysł” i „siła”, w jakimś stopniu się nakładają *. Miłość do Jehowy musi więc przenikać całego człowieka, oddziaływać na to, jak korzysta on ze wszystkich swoich umiejętności, sił i środków. W pewnym komentarzu biblijnym tak to ujęto: „Boga należy miłować całkowicie, bez reszty”. Kto w ten sposób kocha Boga, ten każdego dnia stara się żyć tak, żeby zasłużyć na Jego aprobatę (1 Jana 5:3).

Następnie Jezus przytoczył drugie przykazanie: „Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie” (werset 31; Kapłańska 19:18). Miłość do Boga i miłość do bliźnich są ze sobą nierozerwalnie związane. Ta druga wynika z pierwszej (1 Jana 4:20, 21). Jeśli kochamy bliźnich jak samych siebie, to traktujemy ich tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani (Mateusza 7:12). Jednocześnie dajemy tym dowód miłości do Boga, na którego obraz przecież wszyscy zostaliśmy stworzeni (Rodzaju 1:26).

Wszystko, czego Bóg wymaga od swych czcicieli, zawiera się w jednym słowie: miłość

Jak ważne są te dwa przykazania? Jezus wyjaśnił: „Nie ma żadnego innego przykazania większego od tych” (werset 31). Według równoległej relacji ewangelicznej Jezus wskazał, że na nich ‛zawisły’ wszystkie pozostałe prawa (Mateusza 22:40).

Zaskarbienie sobie uznania Bożego nie jest zatem rzeczą skomplikowaną. Wszystko, czego Bóg od nas wymaga, zawiera się w jednym słowie: miłość. To właśnie ona jest — i zawsze będzie — istotą religii prawdziwej. Ale miłość to nie tylko uczucia czy słowa; muszą o niej świadczyć również czyny (1 Jana 3:18). Czy chciałbyś się dowiedzieć, jak rozwijać i okazywać miłość do Jehowy — Boga, który „jest miłością”? (1 Jana 4:8).

2019-08-10T20:34:31 02:00, Gość:

Ciekawe

Ciekawe jak Jehowici funkcjonują w Rosji. Putin sie nie boi Jehowy i zdelegalizował tę sekte

G
Gość

W tym temacie to polecam lekturę książki napisanej przez Raymonda Franza ,,Kryzys sumienia“ . Autor był członkiem ciała kierowniczego świadków Jehowy i temat znał od podszewki.

A
Antoni Kosiba

Jak widać po większości wpisów -móżdżki wyprane przez propgandę watykańską ale nie tylko.

Polska -kraj niegdyś taki tolerancyjny zmienił się w zaściankowy grajdołek gdzie opluc można wszystkich i wszystko

m
mietek

Jak można promować taką sektę ?

G
Gość

144 tysiące zbawionych - reszta do piekła - tak mówią oni Koniec świata przepowiadali już kilkanaście razy i nic z tego nie wyszło. Masakra !

K
Ktos

Jak to mozna promowac!!!!

J
Julka
2019-08-10T19:51:01 02:00, Gość:

Sekta jak mozna to promowac!!

2019-08-10T20:29:51 02:00, Gość:

Świadkowie Jehowy nie są sektą. Jesteśmy chrześcijanami, którzy starają się naśladować przykład dany przez Jezusa Chrystusa i żyć zgodnie z jego naukami.

Czym jest sekta?

Różni ludzie mają na ten temat różne wyobrażenia. Przyjrzyjmy się dwom najbardziej popularnym i zastanówmy się, dlaczego nie mogą się do nas odnosić.

Zdaniem niektórych sekta to nowy lub odstępczy ruch religijny. Świadkowie Jehowy nie wynaleźli nowej religii. Przeciwnie, jeśli chodzi o sposób wielbienia Boga, trzymamy się wzoru pozostawionego przez pierwszych chrześcijan, których postępowanie i nauki zostały opisane w Biblii (2 Tymoteusza 3:16, 17). Uważamy, że w sprawie oddawania czci Bogu autorytetem powinno być właśnie Pismo Święte.

Zdaniem niektórych sekta to niebezpieczne ugrupowanie, skupione wokół jakiegoś przywódcy. Świadkowie Jehowy nie uznają żadnego człowieka za swojego przywódcę. Trzymamy się raczej reguły ustalonej przez Jezusa: „Jeden jest wasz Wódz, Chrystus” (Mateusza 23:10).

Świadkowie Jehowy w żadnym wypadku nie są niebezpieczną sektą. Praktykujemy religię, która przynosi pożytek zarówno nam samym, jak i innym ludziom. Na przykład nasza działalność kaznodziejska pomaga wielu osobom porzucić szkodliwe nałogi, takie jak uzależnienie od narkotyków czy alkoholu. Poza tym na całym świecie prowadzimy kursy czytania i pisania, z których korzystają tysiące osób. Bierzemy też udział w akcjach niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Dokładamy usilnych starań, żeby zgodnie z zaleceniem Jezusa wywierać na społeczeństwo pozytywny wpływ (Mateusza 5:13-16). Jw.org niektore osoby piszą nieprawdziwe o świadkach rzeczy znam świadków dobrze

Bazujesz na wiedzy o sektach, która wbił Ci jw.org. poczytaj niezależne opracowania o działaniu sekt, a się zdziwisz, bo mają o wiele wiecej charakterystycznych cech niż te dwie. Chociażby to, że ich członkowie zachęcając do wstapienia bazuja na słabościach i problemach ludzi oferujac cudowne ich rozwiazanie, sekty zawsze tez narzucaja określony sposób postępowania swoim członkom, ubierania się, określa im, jak maja spożytkować swój czas, z sekty latwo jest też wejść, ale wyjść już gorzej i tutaj jesteście wręcz doskonałym przykładem tego jak traktujecie ludzi, którzy zmieniaja zdanie, nie mówiąc już o wytykaniu palcami i krytykowaniu za jakiekolwiek samodzielne logiczne myślenie. Oni piorą wam mózgi a wy nawet tego nie widzicie. Ach i zapomnialabym o najwazniejszym: sekta zawsze zakazuje swoim członkom czytania jakichkolwiek materiałów o niej, ktore nie byly przez nich stworzone. A cóż robią Ci wasi rządzący z Ameryki? Zakazuja czytania czegokolwiek w internecie o was, wieczne wmawiaja wam ze wszystko jest zfabrykowane... skąd to wszystko wiem? Byłam tam, przeżyłam to.

L
Lekarz
2019-08-11T17:59:39 02:00, Miał:

3 dni meki,autokarow z nimi na ilicach tyle ile na autostradzie skad to sie bierze.12 godzin stoja w roznych miejscach miasta nie usiądzie żaden z nich chyba ze maja przerwę, slonce,deszcz,snieg,mroz stercza z tymi gazetkami,co to za wiara?Kiedys nachalnie chodzili po mieszkaniach i nagabywali,nie lubie,nie chce ich poznac ani ich dziwnej wiaty i przekonan.

Stoją bo muszą.Dla mnie to sekta,i na dodatek nie wolno im w chwili zagrożenia własnego życia brać transfuzji.Ktoś mi to wytłumaczy?

21 wiek

i tak nabite pod kopułą, przykre

K
Krzysiek
2019-08-11T17:59:39 02:00, Miał:

3 dni meki,autokarow z nimi na ilicach tyle ile na autostradzie skad to sie bierze.12 godzin stoja w roznych miejscach miasta nie usiądzie żaden z nich chyba ze maja przerwę, slonce,deszcz,snieg,mroz stercza z tymi gazetkami,co to za wiara?Kiedys nachalnie chodzili po mieszkaniach i nagabywali,nie lubie,nie chce ich poznac ani ich dziwnej wiaty i przekonan.

Akurat moja wiata jest w budowie, nie mniej jednak zapraszam na stronę jw.org w celu poznania dokładnie naszej wiary. Niestety z korkami nie da się nic zrobić. Zamawialiśmy autokary, żeby zredukować ilość samochodów na ulicy.

M
Miał

3 dni meki,autokarow z nimi na ilicach tyle ile na autostradzie skad to sie bierze.12 godzin stoja w roznych miejscach miasta nie usiądzie żaden z nich chyba ze maja przerwę, slonce,deszcz,snieg,mroz stercza z tymi gazetkami,co to za wiara?Kiedys nachalnie chodzili po mieszkaniach i nagabywali,nie lubie,nie chce ich poznac ani ich dziwnej wiaty i przekonan.

G
Gość

Należy tam być dziesiątki lat by zrozumieć, w czym rzecz.

Podstawowa wartość, to sekta kryjąca przestępców (pedofilia) i nie interesuje mnie kościół Katolicki.

Co innego uczą co innego robią, wszystko jest załatwiane pod dywanem.

G
Gość

Grupa ludzi, która interpretuje sobie wszystko jak chce, po swojemu, żeby im było dobrze. Znam kilkanaście takich osób i co innego mówią a zupełnie inaczej postępują. Poza tym dlaczego z pielgrzymki np. Do Piekar nie robimy takiego obszernego artykułu i galerii? Czyżby świadkowie Jehowii to dominująca religia???

G
Gość
2019-08-10T19:51:01 02:00, Gość:

Sekta jak mozna to promowac!!

Odstępcom dziekujemy.chyba komuś coś nie wyszło więc dajcie szansę innym.

G
Gość
2019-08-10T20:33:23 02:00, Gość:

Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich?”

Odtwórz

Current time 0:00

Duration 0:00

Mute

Co trzeba robić, żeby podobać się Bogu? Czy istnieje niekończąca się lista przepisów i reguł, których musimy przestrzegać? Na szczęście odpowiedź brzmi: nie. Jak wyjaśnił sam Jezus Chrystus, wymagania Boże zamykają się w jednym słowie. Odszukaj Ewangelię według Marka 12:28-31.

Warto poznać najpierw tło tej wypowiedzi Syna Bożego. Padła ona 11 Nisan, krótko przed jego śmiercią. Jezus nauczał wtedy w świątyni, a wrogowie próbowali go podejść, zadając mu podchwytliwe pytania. Za każdym razem jego odpowiedzi zamykały im usta. W końcu pojawiło się pytanie: „Które przykazanie jest pierwsze ze wszystkich?” (werset 28).

Odpowiedź wcale nie była oczywista. Wielu Żydów toczyło dyskusje, który z przeszło 600 przepisów Prawa Mojżeszowego jest „pierwszy”, czyli najważniejszy. Zapewne byli też tacy, którzy twierdzili, że wszystkie one są jednakowo ważne i że nie wolno ich wartościować. Jaka była reakcja Jezusa?

Wymienił on nie jedno, lecz dwa przykazania. Najpierw powiedział: „Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem, i całą swą siłą” (werset 30; Powtórzonego Prawa 6:5). Zakresy znaczeniowe takich pojęć, jak „serce”, „dusza”, „umysł” i „siła”, w jakimś stopniu się nakładają *. Miłość do Jehowy musi więc przenikać całego człowieka, oddziaływać na to, jak korzysta on ze wszystkich swoich umiejętności, sił i środków. W pewnym komentarzu biblijnym tak to ujęto: „Boga należy miłować całkowicie, bez reszty”. Kto w ten sposób kocha Boga, ten każdego dnia stara się żyć tak, żeby zasłużyć na Jego aprobatę (1 Jana 5:3).

Następnie Jezus przytoczył drugie przykazanie: „Masz miłować swego bliźniego jak samego siebie” (werset 31; Kapłańska 19:18). Miłość do Boga i miłość do bliźnich są ze sobą nierozerwalnie związane. Ta druga wynika z pierwszej (1 Jana 4:20, 21). Jeśli kochamy bliźnich jak samych siebie, to traktujemy ich tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani (Mateusza 7:12). Jednocześnie dajemy tym dowód miłości do Boga, na którego obraz przecież wszyscy zostaliśmy stworzeni (Rodzaju 1:26).

Wszystko, czego Bóg wymaga od swych czcicieli, zawiera się w jednym słowie: miłość

Jak ważne są te dwa przykazania? Jezus wyjaśnił: „Nie ma żadnego innego przykazania większego od tych” (werset 31). Według równoległej relacji ewangelicznej Jezus wskazał, że na nich ‛zawisły’ wszystkie pozostałe prawa (Mateusza 22:40).

Zaskarbienie sobie uznania Bożego nie jest zatem rzeczą skomplikowaną. Wszystko, czego Bóg od nas wymaga, zawiera się w jednym słowie: miłość. To właśnie ona jest — i zawsze będzie — istotą religii prawdziwej. Ale miłość to nie tylko uczucia czy słowa; muszą o niej świadczyć również czyny (1 Jana 3:18). Czy chciałbyś się dowiedzieć, jak rozwijać i okazywać miłość do Jehowy — Boga, który „jest miłością”? (1 Jana 4:8).

2019-08-10T20:34:31 02:00, Gość:

Ciekawe

Jw.org

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3