Cały ten zgiełk (Alba - Kotwica 68:60)

Grzegorz Mikuła
Koszykarze Alby Alstom Chorzów spokojnie pokonali Kotwicę Kołobrzeg 68:60 (24:13, 14:16, 16:20, 14:11). Chorzowianie rozpoczęli świetnie - od prowadzenia 13:2.

Koszykarze Alby Alstom Chorzów spokojnie pokonali Kotwicę Kołobrzeg 68:60 (24:13, 14:16, 16:20, 14:11).

Chorzowianie rozpoczęli świetnie - od prowadzenia 13:2. W trzeciej kwarcie prowadzenie Alby zmalało do czterech punktów (44:40 w 25 min). Goście mieli jeszcze swoją szansę na początku ostatniej kwarty, gdy Alba przez trzy minuty nie potrafiła przeprowadzić skuteczniej akcji. Koszykarze Kotwicy dostroili się jednak do poziomu gospodarzy i nie trafili do kosza jeszcze dłużej - aż przez pięć minut.

- Wciąż nie gramy tak jak bym sobie życzył. Szum wokół drużyny przed sezonem, rozdmuchana sprawa awansu - to wszystko ma wpływ na psychikę zawodników - stwierdził trener i prezes Alby, Zbigniew Mardoń.

Punkty dla Alby: Roszyk 14, Partyka 14, Basiński 11 (1), Miller 10, Bruździński 8 (1) oraz Dygutowicz 6, Pawlik 5 (1), Bąk 0. Najwięcej dla gości: Olszanecki 22, Exner 14.

W innych meczach: AZS Lublin - Pogoń Ruda Śląska 78:83, Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 68:58, AZS Koszalin - Grono Zielona Góra 83:55, Wisła Kraków - SMS Warka 88:74, pauzowała Stal Stalowa Wola. W tabeli prowadzi AZS Koszalin i Turów Zgorzelec po 8 pkt, Alba jest trzecia - 7 pkt, a Pogoń piąta - 6 pkt.

W barażowym spotkaniu SKK Szczecin pokonał Basket Kwidzyn 64:60 i to szczecinianie zajmą w I lidze miejsce Instalu Białystok, który nie zgłosił się do rozgrywek.
Ekstraklasa koszykarzy

Wyniki: Anwil Włocławek - Start Lublin 100:47, CWKS Legia Warszawa - Komfor Kronoplus Stargard 79:72, Idea Śląsk Wrocław - Noteć Inowrocław 104:85, MKS Pruszków - Czarni Słupsk 85:74, Polonia Warbud Warszawa - Azoty Dozorbud Tarnów 87:72, Stal Ostrów Wlkp. - Prokom Trefl Sopot 92:104. W tabeli po trzech kolejkach prowadzą bez porażki Anwil, Idea, Pruszków i Prokom.

I liga koszykarek

Filar Sosnowiec - AZS Gorzów 58:62 (18:20, 13:12, 11:14, 10:16). Punkty dla pokonanych: Stypka 13, Garncarzyk 9, Januszek 9, Górka 6 (1), Pawlun 6 oraz Krusiec 8, Kosczielny 4, Sękowska 3, Roch 0; najwięcej dla AZS: Wójcik 18 (1), Żurowska 15, Pawłowska 9.