AMP w Kolarstwie Górskim 2018. Rywalizacja studentów w Parku Śląskim ZDJĘCIA

Olga Krzyżyk
AMP w Kolarstwie Górskim 2018. Rywalizacja studentów w Parku Śląskim ZDJĘCIA UM Chorzów
AMP w Kolarstwie Górskim 2018. Rywalizacja studentów w Parku Śląskim ZDJĘCIA. Od 11 do 13 maja w Parku Śląskim trwały Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim. Rywalizacja składała się z z jazdy indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego. Oto zwycięzcy.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim, czyli cross-country odbył się w Parku Śląskim od 11 do 13 maja. Ta najważniejsza impreza kolarska w systemie rywalizacji akademickiej zgromadziła podobnie jak w minionych edycjach około 250 zawodników i zawodniczek z prawie 50 uczelni wyższych z całego kraju.

Zawodnicy walczyli nie tylko o zwycięstwo, ale także o zdobycie kwalifikacji na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie, które odbędą się w Portugalii w dniach od 31 lipca do 4 sierpnia. Drugim wyścigiem kwalifikacyjnym będzie „Górale na Start w Wałbrzychu 10 czerwca, wyścig z kalendarza UCI będący jedną z edycji Pucharu Polski XCO.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim w kategorii wyścig główny kobiet wygrała Gabriela Wojtyła z ATH Bielsko-Biała. Drugie miejsce zajęła Rita Malinkiewicz PWSZ Oświęcim. Na trzecim miejscu znalazła się Klaudia Czabok z AWF Warszawa.

W klasyfikacji drużynowej kobiet pierwsze miejsca wywalczył team z UW Warszawa. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z PWR Wrocław, a na trzecim PP Poznań.

Wyścig główny mężczyzn wygrał Krzysztof Łukasik z PW Warszawa. Drugie miejsce zajął Michał Topór z PWSZ Tarnów, a trzecie Maciej Jeziorski z PW Warszawa.

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn pierwsze miejsce wywalczyła drużyna PWR Wrocław. Na drugim miejscu uplasował się zespół z UW Warszawa, a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z PW Warszawa.