Alba - Wisła 77:73

(TOK)

Na minutę i 40 sekund przed końcem meczu Tomasz Rutkowski z Wisły zdobył kosza i było tylko 72:70 dla chorzowskiej drużyny. Taki stan trwał aż do momentu, gdy do końcowego gwizdka sędziego brakowało 11 sekund. Wtedy dwa rzuty wolne trafił Rafał Partyka - 74:70 i Alba nie dała już sobie wyrwać wygranej.

* Alba-Alstom Chorzów - Wisła Kraków 77:73 (23:21, 14:14, 25:22, 15:16). Alba: Roszyk 17, Partyka 12 (1x3), Bruździński 11 (1), Miller 10 (1), Basiński 4 oraz Cieślak 10, Dygutowicz 8, Pawlik 3, Bąk 2; najwięcej dla Wisły: Rutkowski 22 (2), Kujawa 19 (6), Radwan 12 (1).

Drugą porażkę zanotował spadkowicz z esktraklasy - Pogoń Ruda Śląska. Rudzianie ulegli w spotkaniu wyjazdowym ekipie Turowa, która tydzień wcześniej pokonała w Chorzowie Albę. I tym razem najlepiej spisał się rozgrywający drużyny ze Zgorzelca - Grzegorz Mordzak, zdobywając 19 punktów.

* Turów Zgorzelec - Pogoń Ruda Śląska 98:70 (29:15, 19:19, 25:15, 25:21). Punkty dla Pogoni: Frankowski 22, Morawiec 14, Migała i Pluta po 12, Kruk 6, Celiński i Pustelnik po 2.

Pozostałe wyniki 2. kolejki: AZS Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 85:76, SKS Starogard Gdański - Zastal Zielona Góra 83:79, AZS Lublin - Stal Stalowa Wola 66:75, (Resovia - SMS Warka (przełożony).

1. AZS Koszalin 2 4 184-138

2. Turów 2 4 203-167

3. St. Wola 2 4 170-147

4. Kotwica 2 3 160-151

5. Grona 2 3 156-151

6. Alba 2 3 174-178

7. Polpharma 2 3 164-174

8. AZS Lublin 2 2 132-159