AKS Wyzwolenie - Kadrowe niewiadome

Grzegorz Lisiecki
Piłkarze AKS Wyzwolenie i Górnika 09 Mysłowice toczą zacięte pojedynki od czasu, kiedy oba zespoły grały w klasie B fot. Marzena Bugała
Piłkarze AKS Wyzwolenie prowadzili w Mysłowicach juć 2:0, a mimo to zeszli z boiska pokonani. Chorzowianie spadli na dziewiąte miejsce w tabeli

AKS Wyzwolenie i Górnik 09 Mysło-wice grają ze sobą, odkąd oba zespoły występowały razem w katowickiej klasie B. Rok po roku awansowały kolejno do klasy A, okręgówki i wreszcie do czwartej ligi. - Gramy ze sobą od lat - przyznaje Jerzy Suszczyk, szkoleniowiec chorzowskiej drużyny.

Tym razem górą byli mysłowiczanie, choć równie dobrze mecz mógł się zakończyć zwycięstwem piłkarzy AKS Wyzwolenie. Podopieczni trenera Suszczyka zaczęli znakomicie i nim minął kwadrans prowadzili już 2:0! W obu przypadkach składne akcje chorzowian w środku pola pozwoliły najpierw Mariuszowi Lelkowi, a potem Rafałowi Świętkowi znaleźć drogę do bramki miejscowych. Błąd Sebastiana Kiszela, a potem piłka odbita od Marcina Wiany pozwoliły jednak mysłowiczanom już do przerwy odrobić część strat.

Zaraz na początku II połowy zrobiło się 2:2 - rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Sobczak. Arbiter podyktował "jedenastkę", choć goście upierali się, że Piotr Golba faulował pół metra przed polem karnym.

Mimo to chorzowianie i tak mogli wygrać, jednak bramkarz Górnika 09 w efektownym stylu bronił zmierzające do siatki piłki po strzałach Rafała Świętka i Wojciecha Szyrokiego. Losy spotkania rozstrzygnięte zostały po rzucie wolnym wykonywanym przez mysłowiczan. - Z wyjątkiem sędziego chyba wszyscy widzieli, że piłkarz Górnika 09 piłkę do siatki skierował ręką - mówił później Jerzy Suszczyk.

Odnotować trzeba powrót do składu po kontuzji i trzymiesięcznej przerwie Sebastiana Kopycioka, który zagrał w Mysłowicach kilkanaście minut. Kopyciok pojawi się zapewne w składzie w jutrzejszym meczu z Olimpią Truskolasy (początek - godzina 16), ale zabraknie pauzujących za kartki Ferdita Veselji i Wojciecha Szyrokiego.

GÓRNIK 09 MYSŁOWICE - AKS WYZWOLENIE CHORZÓW 3:2 (1:2). Bramki: Jasiński (25.), Sobczak 2 (49. z rzutu karnego, 77.) - Lelek (9.), Świętek (11.). GÓRNIK 09: Rydel - Augustyn, Wolak, Grzybek, Kępa - Jasiński, Jaskiernia, Kania, Rak (90. Psota) - Sobczak (90. Dombek), Pasko (90. Kowalski). AKS WYZWOLENIE: Pietrek - Pujanek, Golba, Serafin, Brzęczek - Kiszel (74. Kopyciok), Szyroki, Wiana, Lelek - Veselji (46. Cygan), Świętek.