Polecamy

Stało się! Lockdown został przedłużony. Są jednak zmiany! Co będzie otwarte? © Karolina Misztal/arc.
[6/7]

Stało się! Lockdown został przedłużony. Są jednak zmiany! Co będzie otwarte?

Podczas środowego(14 kwietnia) posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego podjęto decyzje w sprawie przedłużenia obostrzeń.

Pod uwagę wzięto przede wszystkim obłożenie szpitali. W Polsce obecnie obłożenie łóżek covidowych jest na poziomie ok.75 proc. Zajętość respiratorów przez pacjentów z COVID-19 to wynosi ponad 78 proc.

- Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. Nie ma dalszej eskalacji zakażeń - mówił w trakcie konferencji minister zdrowia.

W związku z tym, że trzecia fala epidemii koronawirusa jest obecnie najbardziej odczuwalna w szpitalach, gdzie hospitalizowani są pacjenci z COVID-19, rząd zdecydował o przedłużeniu obostrzeń do 25 kwietnia.

Co wciąż będzie zamknięte, a co już się otworzy? Czytaj dalej >>>
PANDEMIA. Podczas środowego(14 kwietnia) posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego podjęto decyzje w sprawie przedłużenia obostrzeń. Pod uwagę wzięto przede wszystkim obłożenie szpitali. W Polsce obecnie obłożenie łóżek covidowych jest na poziomie ok.75 proc. Zajętość respiratorów przez pacjentów z COVID-19 to wynosi ponad 78 proc.

Najnowsze wiadomości

reklama