Polecamy

Otwarte żłobki i przedszkola
[2/7]

Otwarte żłobki i przedszkola

Rząd przedłużył aktualne zasady bezpieczeństwa, ale zdecydował się otworzyć żłobki i przedszkola. Powrót dzieci do przedszkoli to pierwszy krok luzowania obostrzeń. Maluchy wrócą na zajęcia już w poniedziałek, 19 kwietnia. Przypomnijmy, że rodzice musieli zapewnić swoim dzieciom opiekę w domu od 27 marca. - Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o tydzień z jednym wyjątkiem. Od 19 kwietnia dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia w środę 14 kwietnia.

Rodzice najmłodszych dzieci czekali na tę informację. Rząd rozpoczął luzowanie obostrzeń. W pierwszej kolejności otwarte zostaną żłobki i przedszkola. Maluchy będą mogły wrócić do placówek w poniedziałek, 19 kwietnia. Przypomnijmy, że żłobki i przedszkola w Polsce są zamknięte od 27 marca. W pierwszej kolejności miały zostać otwarte 12 kwietnia, ale z powodu przedłużenia restrykcji - pozostałe zamknięte do 18 kwietnia. Placówki przyjmowały jedynie dzieci medyków, policjantów, strażaków i innych służb zaangażowanych w walkę z pandemią koronawirusa.

Co jeszcze będzie otwarte? >>>
PANDEMIA. Podczas środowego(14 kwietnia) posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego podjęto decyzje w sprawie przedłużenia obostrzeń. Pod uwagę wzięto przede wszystkim obłożenie szpitali. W Polsce obecnie obłożenie łóżek covidowych jest na poziomie ok.75 proc. Zajętość respiratorów przez pacjentów z COVID-19 to wynosi ponad 78 proc.

Najnowsze wiadomości

reklama