Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

19 wakatów w chorzowskiej policji. Funkcjonariusze zapraszają w swoje szeregi także maturzystów

Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Policjanci z Chorzowa mają sporo wakatów. Wyjaśniamy, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc ubiegać się o pracę w jednostce. Ile płacą mundurowym?

Nie matura, lecz chęć szczera…

Kto może wstąpić w szeregi mundurowych? Jednym z głównych wymagań jest wykształcenie. Przyszły policjant musi ukończyć liceum, albo technikum. Co ciekawe, nie jest konieczny egzamin dojrzałości, dlatego maturzyści mogą już teraz zgłaszać się do jednostek. Na stronach Urzędu Pracy można znaleźć ogłoszenie, z którego treści wynika, że za pracę w Chorzowie w roli policjanta dostaniemy min. 4300 zł brutto. Informację zamieszczono na początku roku. Ludzie nie garną się w szeregi mundurowych.

— Jeżeli chodzi o garnizon chorzowski to obecnie mamy 19 wolnych wakatów – mówi rzecznik KMP w Chorzowie asp. szt. Sebastian Imiołczyk.

Inne wymagania

Wśród wymagań znajdziemy również:

  • posiadanie polskiego obywatelstwa,
  • posiadanie nieposzlakowanej opinii,
  • brak skazania/a prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystanie z pełni praw publicznych,
  • odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną.

Wśród innych ograniczeń są np. te dotyczące tatuaży. Nie można mieć ich w miejscach niezasłoniętych mundurem. Dyskwalifikujące są także te dotyczące nienawiści (np. krzyże celtyckie, swastyki etc.). Co w zamian oferują mundurowi?

— Stałość zatrudnienia, ciekawy charakter służby, ale przede wszystkim ogromną satysfakcję i szerokie możliwości rozwoju możemy zagwarantować każdemu, kto marzy o tym, aby móc swoją pracą służyć innym – piszą chorzowscy policjanci.

W sprawie zgłoszeń należy się kontaktować z Zespołem Kadr i Zarządzania pod mailem [email protected] lub numerem 47 85 452 18.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto