1/4 Pucharu Polski. Ruch Chorzów - Ruch Zdzieszowice [ZDJĘCIA]. Pewny awans Niebieskich

ivan
– Rzadko tak mówię, ale faktycznie jesteśmy zdecydowanym faworytem rewanżowego meczu z Ruchem Zdzieszowice i wiele wskazuje na to, że to my zagramy w półfinale Pucharu Polski – mówił przed meczem trener Ruchu Chorzów, Waldemar Fornalik. Niespodzianki nie było, Ruch wygrał 2:1 i pewnie awansował do półfinału.

Ekipa gospodarzy przystąpiła do środowego meczu bez kontuzjowanych Rafała Grodzickiego oraz narzekającego na uraz pleców - Marka Zieńczuka.

Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania. Dla Ruchu dwukrotnie trafił Andrzej Niedzielan. Kontaktową bramkę, tuż przed przerwą strzelił Daniel Rychlewicz. W drugiej połowie bramek już nie było i Niebiescy wygrali dwumecz 6:1.

W półfinałach poza Niebieskimi zagrają Legia Warszawa, Wisła Kraków i pierwszoligowa Arka Gdynia. Losowanie par 1/2 finału Pucharu Polski w najbliższą niedzielę wieczorem.

Ruch Chorzów 2:1 Ruch Zdzieszowice (2:1)

1:0 Andrzej Niedzielan 23'
2:0 Andrzej Niedzielan 27'
2:1 Daniel Rychlewicz 45'

Ruch Zdzieszowice - Ruch Chorzów 1:4. Znakomity kwadrans Niebieskich

Ruch Chorzów: Matko Perdijić - Igor Lewczuk, Żeljko Dokić (46. Tomas Josl), Piotr Stawarczyk, Łukasz Burliga - Wojciech Grzyb, Gabor Straka (65. Paweł Lisowski), Filip Starzyński (79. Arkadiusz Lewiński), Paweł Abbott, Jakub Smektała - Andrzej Niedzielan.

Ruch Zdzieszowice: Marcin Feć - Sebastian Polak, Michał Bachor, Tomasz Drąg, Dawid Kiliński - Daniel Rychlewicz, Mariusz Kapłon (66. Tomasz Robak), Przemysław Bella, Tomasz Kasprzyk, Jakub Syldorf (63. Mateusz Zaczyński) - Roland Buchała (78. Leszek Juszczak).

Żółta kartka: Kiliński.

Sędzia: Piotr Wasielewski (Kalisz). Widzów: 4100.