1/2 Pucharu Polski: Ruch Chorzów - Wisła Kraków 3:1 [ZDJĘCIA, WIDEO]

ivan
Arkadiusz Ławrywianiec
Ruch Chorzów pokonał w pierwszym półfinałowym spotkaniu Wisłę Kraków 3:1 i jest o krok od awansu do finału Pucharu Polski. Rewanż za tydzień.

Ruch Chorzów 3:1 Wisła Kraków (1:0)
1:0 Arkadiusz Piech 39'
1:1 Genkow 49'
2:1 Marek Szyndrowski 68'
3:1 Paweł Abbott 75'-karny

Fornalik: Do przerwy jest 3:1

94' Koniec! Sędzia Gil kończy spotkanie. Ruch wygrywa 3:1 i jest o krok od awansu do finału Pucharu Polski.

92' Jeszcze groźnie atakowała Wisła, ale szczęśliwie obrońcy Ruchu wybili piłkę z pola karnego

90' A sędzia główny dolicza do regulaminowego czasu gry aż 4 minuty.

89' Andrzej Niedzielan wyszedł sam na sam z bramkarzem. Sędzia boczny podniósł jednak chorągiewkę i Paweł Gil odgwizdał spalonego. Powtórki telewizyjne są jednak niejednoznaczne.

87' I będzie kolejna okazja dla Ruchu. Zieńczuk z rzutu wolnego zamiast podawać strzela z dość ostrego kąta. Piłka ładnie podkręcona, ale poleciała za wysoko.

80' Agresywnie Niedzielan naciska Diaza. Przesadził i otrzymał żółtą kartkę.

76' Trzecia zmiana w zespole Ruchu. Na boisku w miejsce Piecha pojawia się Andrzej Niedzielan.

75' Za faul, po którym sędzia podyktował rzut karny Kew Jaliens otrzymał żółtą kartkę.

75'**W zamieszaniu w polu karnym przewracany Rafał Grodzicki. Sędzia był blisko i nie miał wątpliwości. Do piłki podszedł Paweł Abbott i pewnie wykorzystał jedenastkę!**

74'**Olbrzymie zamieszanie, będzie rzut karny dla Ruchu!!!**

72' Tomas Jirsak za Wilka.

68'**Ruch znów na prowadzeniu! Zieńczuk z rzutu wolnego dośrodkowuje, do piłki wyskakuje Szyndrowski, który pakuje ją do bramki. 2:1!!**

65' Dwaj nowi zawodnicy na boisku. W miejsce Janoszki - Smektała, w miejsce Ilieva - Małecki.

63' Znakomita okazja dla Ruchu. Piech uwolnił się spod obrony rywali, znalazł się sam przed bramkarzem rywali na 11 metrze. Mógł wybrać róg, w który strzeli, tymczasem posłał piłkę wysoko nad bramką.

60' Paweł Abbott za Jankowskiego.

53' Kolejna żółta kartka dla zawodnika Ruchu. Tym razem za zbyt żywiołową dyskusję z sędzią bocznym ukarany został Rafał Grodzicki.

52' Gol dla gości zdecydowanie ożywiły to spotkanie

52' Żelijko Djokić ukarany żółtą kartką za uderzenie rywala bez piłki.

52' Głośne okrzyki "złodzieje, złodzieje" z trybun...

51' Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym Wisły. Zawodnicy Ruchu domagali się rzutu karnego. Wydaje się że całkiem słusznie. Diaz wyraźnie przytrzymał Janoszkę, który się przewrócił.

50' Odpowiedź Ruchu. Spore zamieszanie w polu karnym, jednak żaden z zawodników Niebieskich nie potrafił tego wykorzystać.

49'** Ładna bramka Wisły. Dośrodkowanie Iliewa wprost na głowę Genkowa, który mocnym strzałem z główki pokonał bramkarza Niebieskich.**

48' Pierwsza zmiana w składzie gości. Michała Czekaja zastępuje Kew Jaliens.

46' Rozpoczęła się druga połowa. Obie drużyny rozpoczęły ją bez zmian. A my mamy pierwsze zdjęcia z meczu.

45' PRZERWA

45' Znakomita okazja dla Wisły. Strzał wbiegającego w pole karne Nuneza broni jednak Perdijić. Ufff!

44' Sędzia dolicza minutę do pierwszej połowy.

43' Dobra okazja dla Ruchu! Piech wbiega w pole karne, podaje na środek pola karnego do Zieńczuka, a ten uderza nad bramką. Mogło być 2:0!

42' W odpowiedzi rzut wolny dla Ruchu. Szyndrowski z ok. 35. metrów. Piłka odbija się jeszcze od muru i trafia w ręce bramkarza gości.

40' Marcin Malinowski ukarany żółtą kartką. Wolny dla Wisły, pewna interwencja Perdijica.

39'** Można by napisać: bramka z niczego. Nieporozumienie dwóch obrońców Wisły i szybki Piech sprytnie wychodzi na pozycję sam na sam z bramkarzem rywali. Takiej okazji nie marnuje! 1:0 dla Ruchu!**

38' Szybki atak Ruchu. Zieńczuk z lewej strony dośrodkowuje, jednak zbyt wysoko i żadnej z zawodników nie dochodzi do piłki.

34' Tempo dzisiejszego spotkania nie jest jakieś porywające. Trzeba jednak pamiętać, że obie drużyny już w sobotę grają kolejne ligowe spotkania. Ruch zmierzy się w Warszawie z Legią, a Wisła w Białymstoku z Jagiellonią.

27' Grodzicki zderzył się z Gargułą tuż przed linią pola karnego Ruchu. Sędzia odgwizdał faul na korzyść gospodarzy.

25' Tym razem zza pola karnego pokonać Perdijcia próbował Brud. Mocny strzał po ziemi spokojnie jednak łapie bramkarz Niebieskich.

22' A jak podaje TVP Sport po 20 minutach gry Ruch ma przewagę w posiadaniu piłki 52% do 48%.

21' Melikson znakomicie dośrodkowuje przed pole karne Ruchu, do piłki dopada Łukasz Garguła, który z pierwszej piłki uderza na bramkę. Golkiper Niebieskich z wielkim trudem. Brawo Perdijić.

20' Wbiegający w pole karne Melikson się przewraca. Genkow ostentacyjnie rozkłada ręce sugerując faul. Sędzia nie daje się jednak nabrać i jego gwizdek milczy.

18' A w naszej sondzie większość z Was (69%) uważa, że to Ruch awansuje do finału Pucharu Polski. Przeciwnego zdania jest pozostałe 31% głosujących. A jak Ty uważasz? Zagłosuj!

15' Z rzutu rożnego dośrodkowuje Nunez. Piłkę spokojnie łapie nasz bramkarz. Po raz kolejny na boisku leży zawodnik Wisły - tym razem Genkow. Oby się jednak bez interwencji lekarza.

14' Z rzutu wolnego dośrodkowuje Zieńczuk. Za słabo, wprost na głowę ustawionego na środku pola karnego zawodnika Wisły.

13' Piech ładnie urwał się rywalowi i popędził na bramkę Parejki, ale z poświęceniem piłkę wyłuskał mu Diaz.

11' Tymczasem krótka przerwa, bo Junior Diaz... zgubił buta. Wisła przez moment w dziesiątkę.

10' Pierwsza okazja dla Ruchu. Dośrodkowanie w pole karne, ale zawodnicy Ruchu się trochę zagapili.

9' Cezary Wilk ukarany żółta kartką za faul na Marcinie Malinowskim. Malinowski urwał się rywalowi i ten za wszelką cenę nie chciał dopuścić do groźnej okazji dla gospodarzy.

8' Kolejne groźne dośrodkowanie Iliewa z prawej strony. Nikt jednak nie doszedł do tej piłki.

6' Ostre dośrodkowanie Iliewa i główką mocno uderza Genkow. Szczęśliwie obok bramki. To było pierwsze ostrzeżenie dla Ruchu.

5' Kolejny rzut wolny Wisły, tym razem z prawej strony. Tym razem piłkę wybijają obrońcy Ruchu.

4' Garguła dośrodkował w pole karne ale spokojnie wysoką piłkę łapie Marko Perdijić.

3' Genkow faulowany przez Djokicia i szansa dla Wisły. Rzut wolny z ok. 30 metrów. Z pewnością będzie dośrodkowanie....

2' Obie drużyny w swoich tradycyjnych strojach. Biała Gwiazda w czerwonych koszulkach i białych spodenkach. Niebiescy, jakby inaczej, na niebiesko.

1' Mecz rozpoczęli od środkowej linii boiska zawodnicy gości.

18:28 Już tylko dwie minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka sędziego Pawła Gila. Zawodnicy obu drużyn wchodzą już na murawę stadionu przy ulicy Cichej!

Ruch: Matko Perdijić, Żelijko Djokić, Rafał Grodzicki, Piotr Stawarczyk, Marek Szyndrowski, Marek Zieńczuk, Marcin Malinowski, Paweł Lisowski, Łukasz Janoszka (63. Jakub Smektała), Maciej Jankowski (60. Paweł Abbott), Arkadiusz Piech (75. Andrzej Niedzielan).

Wisła: Sergei Pareiko, Michael Lamey, Michał Czekaj (48. Kew Jaliens), Gervasio Nunez, Junior Diaz, Daniel Brud, Cezary Wilk, Łukasz Garguła, Maor Melikson, Ivica Iliev (64. Patryk Małecki), Cwetan Genkow.

Chorzowianie będą musieli zagrać bez Łukasza Burligi. Wypożyczony z Wisły Kraków zawodnik ma zapis w kontrakcie, który uniemozliwia mu grę w dzisiejszym meczu.

Według trenera Waldemara Fornalika największym problemem w dzisiejszym spotkaniu będzie niedyspozycja zdrowotna innych zawodników. Na ból pleców narzeka Marek Zieńczuk. Z kolei Marek Szyndrowski w Łodzi skręcił staw skokowy.

1/2 fiału Pucharu Polski: Ruch Chorzów - Wisła Kraków, Arka Gdynia - Legia Warszawa

- Nie możemy zapominać, że teraz czeka nas dwumecz. To trzeba brać bardzo poważnie pod uwagę, to także trochę determinuje taktykę. W pucharowych meczach każda bramka ma swoją wagę, a gole zdobywane na wyjazdach wręcz liczą się podwójnie. Zobaczymy też co wiślacy nam zaproponują, niemniej będzie to na pewno inny mecz od tego, który niedawno wygraliśmy w lidze z Wisłą - mówi trener Niebieskich, przypominając ostatnią ligową wygraną z Białą Gwiazdą 1:0.

Wisła przystąpi do spotkania w Chorzowie bez kilku ważnych postaci. Poważniejszych kontuzji doznali Gordan Bunoza i Osman Chavez. Na urazy narzekają również Kew Jaliens i Marko Jovanović. To oznacza, że „Biała Gwiazda” musi na nowo zestawić blok defensywny.

Wiemy gdzie odbędzie się finał Pucharu Polski

- Musimy zbilansować grę tak, by utrudnić chorzowianom awans. Oni też nie mają łatwej sytuacji. Przed poprzednim naszym meczem mogli w Pucharze Polski dać odpocząć ośmiu zawodnikom, podczas gdy my mieliśmy ciężkie starcie z Lechem. Teraz oni wystąpili dzień po nas w meczu ligowym, a w sobotę grają z Legią. To zmienia sytuację – uważa Michał Probierz, trener Wisły.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Paweł Gil.

Piłka nożna w woj. śląskim: Przeczytaj o niej wszystko!