Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niedługo otwarcie Muzeum Elektroniki w Chorzowie. Tu uruchomisz stare sprzęty i zagrasz w dawne gry. Ile kosztują bilety?

Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
Tak wygląda główna siedziba Muzeum Elektroniki.
Tak wygląda główna siedziba Muzeum Elektroniki. Muzeum Elektroniki
W Chorzowie przy ulicy Jagiellońskiej, nieopodal ul. Wolności, powstaje Muzeum Elektroniki. Jak zapowiadają Łukasz i Artur Bazarnik, pojawi się tu sporo sprzętu, który będzie można po prostu zobaczy, włączyć i użyć. Przy Jagiellońskiej zagramy także w stare gry. "Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że w Chorzowie pojawi się również bogata ekspozycja polskich instrumentów elektronicznych" - informują bracia.

Muzeum elektroniki w Chorzowie - nowa placówka kulturalna w mieście

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy otworzy się Muzeum Elektroniki w Chorzowie. Siedziba przy ulicy Jagiellońskiej 3 będzie filią muzeum z Krakowa.

— Przy otwarciu planujemy zorganizować specjalne wydarzenie w ramach promocji muzeum, jednak szczegóły są jeszcze tajemnicą. Nasza oferta nie ogranicza się jedynie do zwiedzania - proponujemy również nietypowe urodziny, z elektroniczną zagadką, której rozwiązanie wymaga interakcji z retro elektroniką (szczegóły dostępne na naszej stronie w zakładce "urodziny"). Dodatkowo, oferujemy warsztaty dla przedszkoli, szkół podstawowych, techników i liceów - mówią Łukasz i Artur Bazarnik z Muzeum Elektroniki.

W galerii znajdują się zdjęcia z Muzeum Elektroniki w Krakowie oraz miejsca, gdzie powstanie filia w Chorzowie.

Nasi rozmówcy dodają, że w długofalowych planach jest współpraca z lokalnymi jednostkami. W Krakowie muzeum np. angażuje się w prowadzenie zajęć przeciwdziałającym wykluczeniu cyfrowemu dla seniorów czy coroczne zbiórki krwi dla ofiar wypadków Moto Serce. Placówka w Chorzowie będzie także przystosowana dla osób niewidomych, by mogły poprzez dotyk doświadczyć, jak zmieniała się elektronika na przestrzeni lat.

Co zobaczymy w Muzeum Elektroniki w Chorzowie?

Jak wskazują Łukasz i Artur Bazarnik, zbiory muzeum skupiają się na sprzęcie elektronicznym, który kiedyś był powszechnie obecny w polskich domach. Przygotowujący wystawę w szczególności uwzględnili sprzęt produkowany w Polsce. Prezentowane będą radia, wzmacniacze, gramofony, "szpulowce", "kaseciak"i, magnetowidy, telewizory, komputery, konsole, automaty arcade, gry wideo.

— Możemy uchylić rąbka tajemnicy, że w Chorzowie pojawi się również bogata ekspozycja polskich instrumentów elektronicznych, co odróżni tą jednostkę od tej z Krakowa. Z pewnością warto zaznaczyć, że nasze muzeum jest miejscem, gdzie wszystko można dotknąć i uruchomić, co stanowi unikalną cechę w porównaniu do innych muzeów - informują bracia.

Odwiedzający będą mogli np. zagrać w stare gry komputerowe. Prawdopodobny cennik wejściówek to:

  • 30 zł dorośli
  • 25 zł dzieci

Dlaczego Chorzów?

Dlaczego Muzeum Elektroniki wybrało na siedzibę filii Chorzów? Bracia Bazarnik wskazują m.in. z powodu dogonej lokalizacji i łatwego dojazdu. To jednak nie wszystko.

— Chcemy stworzyć przestrzeń której tu brakuje, gdzie rodziny z dziećmi mogą spędzić wspólny czas, nie tylko w deszczowe dni, prezentując, czym zajmowali się rodzice w wieku swoich dzieci - mówi Łukasz i Artur Bazarnik.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chorzow.naszemiasto.pl Nasze Miasto