Ewa Białas

avatarEwa Białas

Chorzów
"Wybierz to co naturalne" to motto i zarazem misja naszego sklepu cedrynek.pl. Oferujemy w swoim asortymencie szeroką gamę w 100% kosmetyków naturalnych, które pomogą w wydobyciu naturalnego piękna, nawet przy bardzo wymagającej skórze. Naturalne kosmetyki to bezpieczeństwo i przyjemność stosowania, to mój wybór na co dzień!

Zainwestuj w olejek arganowy - złoto Berberów.

2013-01-16 21:12:53

Od pewnego czasu coraz więcej mówi się o olejku arganowym i jego właściwościach. Europę podbił zaledwie kilka lat temu. Natomiast w Maroku, skąd pochodzi, znany jest od wieków. Nic dziwnego - olejek arganowy nawilża, wygładza, ujędrnia, przywraca skórze blask i młodość. Jest hitem wśród produktów anti-aging.

Olejek arganowy pozyskiwany jest z nasion drzewa arganowego, które jest jednym z najstarszych na świecie drzew. Olej arganowy to kosmetyk i środek leczniczy. Jest jednym z najdroższych kosmetyków na świecie ze względu na ograniczoną dostępność, bardzo pracochłonny proces pozyskiwania oraz niezwykłe właściwości pielęgnacyjne i zdrowotne. Olej arganowy zwany jest również płynnym złotem czy złotem Berberów. Olej arganowy posiada lekko czerwony kolor i bardzo delikatny posmak orzeszków ziemnych, po przetworzeniu traci te naturalne cechy, jednak właściwości nie ulegają zmianie.

Argania – drzewo i jego wykorzystanie
Argania osiąga wysokość od ośmiu do dziesięciu metrów, a przeciętnie żyje około 150-200 lat, chociaż dość często spotykane są drzewa nawet 400-letnie.
Argania pełni również ważną ekologiczną funkcję: powstrzymuje erozję gleby i postępowanie pustyni. Co ciekawe, od 1998 roku obszar zajmujący około 800 tys. hektarów, gdzie rośnie około 20 milionów tych drzew, posiada status „Rezerwatu Biosfery Arganeraie” przyznany przez UNESCO. Drzewo arganowe wpisane jest na listę światowego dziedzictwa.

Kwiaty arganii są małe i skupione w górnej części gałązek. Owoce mają kolor zielony, są bardziej okrągłe i większe niż oliwki, mają mięsisty miąższ, a wewnątrz znajduje się orzech. Skorupa orzecha arganowego jest 16 razy twardsza od skorupy orzecha laskowego. Wewnątrz tego twardego orzecha znajdują się dwa lub trzy nasiona, z których otrzymywany jest drogocenny olej wykorzystywany jako dodatek do pożywienia, ale przede wszystkim w celach pielęgnacyjnych.

Produkcja oleju arganowego, która w większości nadal wykonywana jest metodami tradycyjnymi głównie przez kobiety jest długim procesem. Każdy orzech musi być otwarty aby wyjąć ziarna produkcja jednego litra oleju trwa około 20 godzin, trzeba zużyć około 30 kilogramów owoców, czyli roczny plon z sześciu, siedmiu drzew. Dlatego właśnie olejek arganowy jest jednym z najdroższych olejków na świecie.

Olej arganowy – źródło urody
Wykorzystywany w kosmetyce olej arganowy ma działanie odmładzające. Korzystnie wpływa na twarz, włosy i całe ciało. Zawarta w nim witamina E oraz przeciwutleniacze zapobiegają starzeniu się skóry, pojawianiu się przebarwień i popękanych naczynek krwionośnych. Po zastosowaniu zaledwie kilku kropli olejku arganowego skóra jest wyraźnie gładsza i nawilżona.

Warto podkreślić, że olejek nie pozostawia tłustej warstwy. Przeciwnie: szybko się wchłania, a skóra staje się jedwabista w dotyku. Olejek najlepiej nakładać tuż po kąpieli, na wilgotne ciało. Przeznaczony jest on do każdego rodzaju skóry, zwłaszcza suchej, wrażliwej i alergicznej. Ten cudowny eliksir doskonale wpływa także na nasze włosy. Można wetrzeć go w zniszczone czy przesuszone końcówki. Na tym nie koniec. Olejek dobry jest również na kruche i łamliwe paznokcie.

Olejek arganowy jest hitem w grupie produktów anti-aging. Zawarte w nim substancje biologiczne czynne (m.in. 80 proc. nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym linolowy Stygmasterol, wysoki poziom naturalnych przeciwutleniaczy, sterole, karotenoidy czy beta amyrina) sprawiają, że jest prawdziwym eliksirem młodości.

Może być stosowany także do demakijażu, maseczek kosmetycznych oraz masaży. Na tym nie koniec. - Olejek arganowy nadaje się również do pielęgnacji niemowląt, zabezpieczając ciało przed odparzeniami i pielęgnując skórę dziecka.

Jak stosować?
Twarz
Codziennie rano i wieczorem - kilka kropli oleju arganowego nanieś na koniuszki palców i delikatnie wmasuj w skórę twarzy i szyi aż do momentu całkowitego wchłonięcia. Olej głęboko nawilża i uelastycznia skórę nadając jej niepowtarzalny odcień. Opóźnia przy tym pojawianie się zmarszczek, a w przypadku skóry bardziej dojrzałej – widoczne ich zmniejszenie.

Ciało
Po ciepłej kąpieli (w wannie lub pod prysznicem) - pozostawić skórę lekko wilgotną i dłońmi wmasować kilka kropli oleju arganowego w całe ciało aż do całkowitej absorpcji. Po wchłonięciu olejek pozostawia na skórze odczucie wykwintnej gładkości, jędrności i energetyzującego orzeźwienia.

Włosy
Aby przywrócić trwały, naturalny blask włosom i chronić je przed rozdwajaniem, przed myciem nanieś niewielką ilość olejku na całej długości włosów i wetrzyj odrobinę w skórę głowy. Pozostaw na ok. 0,5 - 1 godziny, a następnie umyj stosując łagodny szampon. Między kolejnymi myciami nakłada się znikome ilości przed szczotkowaniem, dzięki czemu włosy są odżywione i uzyskują zdrowy, błyszczący wygląd, a ponadto są chronione przed szkodliwym wpływem środowiska, w tym m.in. wody morskiej, czy chloru w basenie.

Paznokcie
Aby mieć mocne, twarde paznokcie ze zdrowym połyskiem, regularnie wcieraj odrobinę olejku w każdy paznokieć i / lub raz w tygodniu przez osiem tygodni, mocz paznokcie w miksturze złożonej w 50% z oleju arganowego i w 50% z soku z cytryny przez około 15 minut. W takiej samej mieszance można moczyć paznokcie stóp.

Rozstępy, blizny, stwardnienia
Naturalne działanie nawilżające oleju arganowego poprawia elastyczność skóry i jej sprężystość, dzięki czemu wyrównuje blizny, zmniejsza rozstępy i wypełnia zmarszczki. Żaden inny olejek tak doskonale nie eliminuje szorstkiej, stwardniałej skóry na łokciach, kolanach i piętach.

Łuszczyca, trądzik, egzemy, łojotokowe zapalenie skóry
Regularne stosowanie olejku arganowego dwa razy dziennie zmniejsza złuszczenia i świąd związane z łuszczycą aż do 80%. Olejek doskonale sprawdza się również jako środek zmniejszający ślady i blizny powstałe w wyniku chorób skóry takich jak trądzik, egzemy czy łojotokowe zapalenie skóry.

Po opalaniu
Olej arganowy może być aplikowany jako kojący i orzeźwiający balsam po opalaniu, odżywiający i nawilżający wysuszoną, zaczerwienioną, wskutek działania słońca skórę. Uwaga: Olejek nie zawiera filtru ochronnego i nie powinien być stosowany tuż przed lub w czasie ekspozycji na działanie promieni słonecznych.

Każdy kto w naturalny sposób dba o urodę z pewnością zetknął się z olejem arganowym. Ja sama, odkąd w zgodzie z naturą dbam o swoje ciało, nie rozstaję się z tym olejem.

Olejek arganowy jest do zakupienia sklepie cedrynek.pl w pojemnościach 100 ml i 50 ml.

Jesteś na profilu Ewa Białas - stronie mieszkańca miasta Chorzów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj