Dodaj zdjęcie profilowe

avatarOla

Chorzów

Wakacje z MDK Batory- zabawy, animacje pt. "Wakacyjny Rejs"

2014-07-01 11:12:56

W poprzednich odsłonach naszych wakacyjnych przygód udało nam się zorganizować już podróż dookoła świata oraz w średniowieczną przeszłość, tym razem proponujemy podróż do wnętrza oceanu, inspirowaną książką J.Verne'a „20 tys mil podmorskiej żeglugi".
Idea spędzania wakacyjnego czasu będzie oparta o zabawę, twórczość i trochę nauki.
Finałem będzie podwodna impreza kiedy to morscy podróżnicy, syreny, ryby i różne stwory będą mogły się razem zabawić w podmorskiej scenerii.
W ramach projektu odbędą się warsztaty:
- scenograficzne - tworzenie scenografii do finałowej zabawy – W czasie tej części warsztatowej powstanie podmorska fauna, flora, okręt podwodny, różne stwory oraz wszystko co jest w oceanach i o czym dowiemy się z książki,
- podmorskie - będą to zajęcia ruchowe, animacje o tematyce podwodnej krainy w czasie których dzieci będą grały w różne gry, robiły ćwiczenia inspirowane oceanem, uczyły się układów tanecznych,
- dekoracyjne - tu będą powstawały finałowe kostiumy oraz elementy dekoracyjne,
- naukowe - na tych zajęciach będą miały prezentacje związane z oceanem, historią oraz samą książką J. Verne'a „20 tys mil podmorskiej żeglugi".- będą odgrywane scenki, quizy, itp. w celu zaszczepienia dzieciom wiedzy o oceanach faunie i florze, zachęcić je do czytania, pobudzić ich wyobraźnię.
- piąty ostatni dzień to przygotowanie finału. Tworząc w sali widowiskowej „ocean”, którego głębię i podwodne życie będą stanowiły wykonane przez dzieci dekoracje. Natomiast dzieci zamienią się w żyjątka które, zamieszkują oceany, przebiorą się w wykonane przez siebie kostiumy i będą się świetnie bawić pływając w tańcu i animacjach związanych z morską opowieścią.
Serdecznie zapraszamy na rejs do naszego podwodnego świata wszystkie dzieci które w tym czasie pozostają w mieście. To że pozostają w domu nie oznacza że nie czeka ich żadna przygoda.
Zapraszamy dzieci w wieku od 7 – 12 lat. Zapisy trwają…
Terminy:
7-11.07.2014 r.
4-8.08 .2014 r.
Koszt tygodniowego rejsu w głębie oceanów wynosi 50 zł.
Zapisy osobiście w sekretariacie MDK „Batory” ul. S. Batorego 6, 41-506 Chorzów
lub telefonicznie 32 246 00 61 – (64)

Jesteś na profilu Ola - stronie mieszkańca miasta Chorzów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj