Dodaj zdjęcie profilowe

avatarOla

Chorzów

„Śląskie Warsztaty Artystyczne”- 2014

2014-07-01 11:03:43

Zapraszamy na warsztaty artystyczne do MDK Batory w Chorzowie.
Poprowadzą je:
Danuta Sendecka
Wokalistka, pedagog. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
W latach 1990 - 1994 członek zespołu "Cantate Deo". Brała udział w wielu nagraniach płytowych, programach telewizyjnych, projektach muzycznych.
Nagrała partie solowe do wielu filmowych ścieżek dźwiękowych.
Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Włoszech i wielu innych krajach.
Od 1996 jest konsultantem muzycznym Teatru Śląskiego w Katowicach.
Prowadzi klasę wokalistyki w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej "Nice Noise".
Od 2007 wykłada wokalistykę na kierunku : Jazz i Muzyka Estradowa na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Darek Ziółek - Muzyk wszechstronny, Kompozytor, aranżer.
Swoją aktywnością obejmuje grę na gitarze basowej oraz el. piano.
Koncertuje i nagrywa między innymi z: Zbigniew Namysłowski, big-band Zygmunta Kukli, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska, Maciej Strzelczyń, Zbigniew Jaremko zespół Free Dancing oraz pracuje jako basista, pianista i aranżer z artystami polskiej estrady.
W roku 1998 podejmuje współprace z dwoma bluesowymi formacjami:
Symphonic Blues Irka Dudka oraz Jorgos Skolias Blues Orchestra. W tym czasie gra również w zespole Krystyny Prońko. Lata te zaowocowały także pierwszym autorskim projektem: grupą D-Bass z Ireneuszem Głykiem na wibrafonie i Zbigniewem Lewandowskim na perkusji.
W 1999 roku nagrywa z Grzegorzem Kapołką płytę „Blue Blues”, która w opinii recenzenta czasopisma „Muzyk” jest najlepszą polską produkcją w tym gatunku. Kontynuacją jest płyta „Blue Blues II” , na której gra m.in. Tomasz Stańko oraz śpiewają Ewa Uryga i Kuba Badach.
Jest uznawany za czołowego basistę polskiej sceny muzycznej.

Adam Buczek
Perkusista, muzyk, kompozytor, W 1985 roku rozpoczął studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach pod kierunkiem Stanisława Proksy. Już na pierwszym roku podjął współpracę z big bandem Akademii i nagrał pierwszą płytę z tak znakomitymi muzykami jak Janusz Muniak, Tomasz Szukalski czy Henryk Majewski. Po trzecim roku studiów otrzymał stypendium w North Texas State University, Denton (USA). Tam zdając do jednego z ośmiu big bandów uczelnianych dostał się do klasy jednego z najlepszych pedagogów i świetnego jazzowego perkusisty Eda Sopha. Na werblu i marimbafonie uczył go grać sam Ron Fink. W 1990 roku otrzymał stypendium do Berklee College Of Music, Boston (USA). W Bostonie grał m. in. z Piotrem Rodowiczem, Grażyną Auguścik, Markiem Dyktą, Bogdanem Hołownią oraz z wieloma amerykańskimi muzykami. Po powrocie do Polski w 1991 roku. rozpoczął współpracę z zespołem "New Presentation" (tworzyli go Lora Szafran, Wojciech Niedziela - leader, Jacek Niedziela i Piotr Wojtasik). W tym samym czasie współpracował z Januszem Muniakiem, Sławomirem Kulpowiczem, Krzysztofem Ścierańskim, Krystyną Prońko, Ewą Urygą i Grzegorzem Kapołką. W 1993 roku wyjechał na warsztaty jazzowe w Kincardine (Kanada) gdzie prowadził zajęcia w klasie perkusji obok takich muzyków jak: Dave McMurdo, Alex Dean, Dave Young i wspólnie z nimi koncertował. Prowadzi działalność pedagogiczną w postaci lekcji pokazowych i prywatnych zajęć. W swej karierze miał zaszczyt zagrać ze wspaniałym wybitnym wibrafonistą Davidem Friedmanem oraz otworzyć "jazzowy wieczór" wraz z Wyntonem Marsalisem i jego muzykami.
Mirosław Rzepa
Gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
Swoją edukacje muzyczną zaczynał chodząc na lekcje fortepianu równolegle z Krystianem Zimermanem do tego samego nauczyciela profesora Adama Jasińskiego Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Śląską Grupą Bluesową oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem.
Ten ostatni dał wyraz swojemu uznaniu zapraszając Mirka do nagrania kultowego albumu „I Czing” . W nagraniu tej płyty wzięła udział cała czołówka polskiej sceny rockowej.
W ostatniej dekadzie zajmował się jako dyrektor artystyczny organizacją koncertów i nagrań w legendarnej „Leśniczówce”.
Sztandarowym zespołem Mirka Rzepy była formacja „Free Surprises” grająca muzykę z pogranicza free rocka i jazzu.
Mirek Rzepa utrzymuje bliski i przyjacielski kontakt ze światowej sławy pianistą Chickiem Corea.
kierownictwo artystyczne
Leszek Winder
Gitarzysta, kompozytor
Występował w zespołach Krzak, Dżem, SBB
Skibiński/Winder Super Sessions, Bezdomne Psy.
Koncertował oraz nagrywał z muzykami będącymi od lat czołówką polskiej sceny muzycznej.
Od ponad 25 lat członek stowarzyszenia autorów ZAiKS.
Nagrał wiele płyt w tym szereg autorskich.
Założyciel i wieloletni szef legendarnego Domu Pracy Twórczej „Leśniczówka”
Laureat wielu plebiscytów /Gitar Top, Blues Top i inne/
Od wielu lat czołowa Polska gitara.
Obecnie oprócz Śląskiej Grupy Bluesowej koncertuje z zespołem Krzak i inni.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Zapisy osobiście w sekretariacie MDK „Batory” ul. S. Batorego 6, 41-506 Chorzów
lub telefonicznie MDK „Batory” 32 246 00 61 – (64), Dariusz Ziółek tel. 604 804 880

Jesteś na profilu Ola - stronie mieszkańca miasta Chorzów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj