" Promiennie w Batorym”, czyli zabawa w chowanego z deszczem

2014-09-15 16:43:36

Dnia 12 września o godzinie 16.00 na terenie Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie rozpoczął się już dziewiąty z kolei rodzinny festyn pod nazwą „Promiennie w Batorym”. Tym razem żegnaliśmy lato. Niestety, pogoda nam nie dopisała i zamiast „promiennie”, było pochmurnie oraz deszczowo. Mimo to wytrwaliśmy do samego końca, bawiąc się w „chowanego z deszczem” i biorąc udział w licznych konkursach i zabawach.
W tegorocznym programie festynu było wiele atrakcji m.in. występy przedszkoli, szkół podstawowych, a także naszego gimnazjum. Gościem, na którego wszyscy czekali był zaproszony zespół Funk Da System, który z powodu pogody, wystąpił w szkole. To był ostatni punkt programu.
Wszystkie występy poruszyły nas tak bardzo, że nikt już nie zwracał uwagi na deszcz, tylko bawił się razem z artystami na scenie. Prócz przepięknych występów było dużo innych atrakcji, wśród których każdy znalazł coś dla siebie. Można było napić się soku z jabłek, zjeść domowy popkorn, uścisnąć rękę Sznupkowi, własnoręcznie wykonać biżuterię. Fani sportu uczestniczyli w meczach siatkówki wraz ze swoimi drużynami. Wszystkich, najmłodszych i nie tylko, którzy chcieli uwiecznić chwilę pobytu na festynie, zapraszaliśmy do foto-budki, gdzie mogli zrobić sobie ciekawe i śmieszne zdjęcia. Wśród wielu atrakcji były również pokazy kulturystyczne – zabawy w wyciskaniu UKS „Pover Kuźnik” , którymi kierował Piotr Pawlik , oraz pokaz sztuk walki pod czujnym okiem trenera Adama Postulki. Jak co roku nie zabrakło również malowania twarzy oraz dmuchanego zamku. Nie możemy zapomnieć o „pysznościach i słodkościach” czyli ciastach upieczonych przez niezawodnych rodziców uczniów gimnazjum. Wszyscy chętnie się nimi zajadaliśmy. Podczas tegorocznego festynu wolontariusze z naszej szkoły zbierali fundusze na leczenie naszego kolegi z klasy trzeciej Tomka Matusiaka. Również każda kwota z zakupionych szczęśliwych biletów była przeznaczona na ten szczytny cel. Losy szybko się rozeszły, ponieważ jak zwykle każdy „ szczęśliwy bilet” wygrywał. Na sam koniec odbyło się losowanie nagrody głównej, którą w tym roku był tablet, wygrany przez ucznia klasy 1b Kubę Kuberskiego.
Festyn zakończył się o godzinie 20.00 i chociaż wszyscy z nas byli przemoczeni, to jednak szczęśliwi wracaliśmy do domu.
Takie chwile przeżywa się tylko w ÓSEMCE! Uczennica klasy 3e Marta Kriger

Jesteś na profilu Beata Lesik - stronie mieszkańca miasta . Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj