Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMonika

Chorzów

Lokalni patrioci zapraszają na Marsz niepodległości do Warszawy

2013-09-30 16:35:55

Od kilku lat by należycie uczcić tę datę w stolicy polski odbywa się Marsz Niepodległości. Jest to największa, patriotyczna manifestacja od wielu lat. Ideą marszu jest oddanie hołdu i czci zapomnianym przez lata, wielu pokoleniom Polaków, bohaterów i patriotów, którzy nie wahali się oddać życia na polu walki o wolność Ojczyzny.

Jednocześnie przekonani o tym, iż nie o taki kraj walczyły pokolenia polskich patriotów, chcemy wyrazić sprzeciw wobec polskiej klasy politycznej. Mimo tego, że przez lata rządy w Polsce zmieniały się, to każdy z nich, systematycznie okłamywał polskich obywateli i działał w imię własnej korzyści, kosztem społeczeństwa. W zeszłym roku w marszu udział wzięło około 100tys. ludzi, w tym rodziny z dziećmi, młodzież, seniorzy, krótko mówiąc, cały przekrój społeczny Polaków z wszystkich stron naszego kraju oraz z zagranicy. Przybyli Polacy z kresów wschodnich, Wielkiej Brytanii, USA a nawet z krajów Ameryki Południowej. W marszu brały udział także delegacje z zagranicy: Węgrzy(ok. 1000osób), Norwegowie, Czesi, Serbowie, Włosi, Francuzi, Szwedzi. Komitet poparcia Marszu Niepodległości zgromadził kilkadziesiąt nazwisk znanych i zasłużonych Polaków(min. Wojciech Cejrowski,Rafał Ziemkiewicz oraz kombatanci, duchowni, profesorowie i wielu innych). W manifestacji uczestniczyli także kombatanci Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, opozycjoniści z czasów PRL, kilkanaście grup rekonstrukcyjnych, motocykliści rajdu Katyńskiego, dziennikarze i osoby medialne. Nic nie zapowiada by w tym roku miało być inaczej.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, które organizuje tą największą patriotyczną manifestację w III RP, serdecznie zaprasza wszystkich patriotów, mieszkańców miasta Chorzów do wzięcia udziału w wyjeździe na Marsz Niepodległości, 11 listopada do Warszawy. Zapewniamy bezpieczny, zorganizowany, transport autokarem bezpośrednio z Katowic Wyjazd odbędzie się rzecz jasna 11 listopada, w godzinach porannych. Możliwość zapisu i zasięgnięcia szczegółowych informacji poprzez korespondencję mailową na adres wyjazdnamarsz@gmail.com, a także na profilu facebookowym „Śląski wyjazd na Marsz Niepodległości”.

Gorąco Zapraszamy!

Jesteś na profilu Monika - stronie mieszkańca miasta Chorzów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj