Dodaj zdjęcie profilowe

avatarMarek

Chorzów

Biegi Górskie w Parku Śląskim

2014-06-02 12:07:50

Choć imprez biegowych w Parku Śląskim nie brakuje, tak Biegu Górskiego jeszcze w tej okolicy nie organizowano. 14 czerwca rusza premierowa edycja Biegów Górskich w Parku Śląskim. Zawodniczki i zawodnicy zmierzą się z dwoma dystansami - 4,5 i 9 kilometrów na urozmaiconej trasie w okolicach Planetarium.

Górskie bieganie w Parku Śląskim? Za tą z pozoru absurdalną ideą stoi próba zachęcenia szerszego grona biegaczy i ludzi aktywnych do porzucenia wygodnych asfaltowych, płaskich dróżek na rzecz urozmaiconych zbiegów i podbiegów. Góra Parkowa oferuje całą paletę atrakcji - szybkie zbiegi na utwardzonej powierzchni, ostre i długie podbiegi, wreszcie wąskie techniczne ścieżki. To tu kilka razy w tygodniu trenują organizatorzy biegu - członkowie zespołu Nonstop Adventure.

Na chętnych czekają dwie trasy. Krótsza to dystans 4,5 kilometra, czyli jedna pętla, dedykowana jest tym, którzy dopiero zaczynają się ruszać i chcą się sprawdzić. Dłuższa, mierząca 9 kilometrów - na dwóch pętlach - to już wyzwanie dla sprawniejszych, ale długi limit czasowy - 1,5h - pozwoli ukończyć całość nawet tym których podbiegi zmuszą do marszu.

Baza zawodów mieścić się będzie przy ikonie Parku - Planetarium. To tu znajdować się będzie start i meta imprezy. Wpisowe wynosi 25 zł [wpłacone do 9 czerwca i 35 zł po tym terminie]. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.bgps.pl za pomocą formularza elektronicznego.

Jesteś na profilu Marek - stronie mieszkańca miasta Chorzów. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj