Działo się na stadionie Górnika Zabrze! Zobacz zdjęcia kibiców, którzy podziwiali zwycięstwo nad Ruchem

Rafał Musioł
SPORT. Oddanych kibiców Górnikowi Zabrze zazdrościć mogą niemal wszystkie pozostałe kluby Ekstraklasy. Zobaczcie kolejne zdjęcia fanów, którzy pomogli zespołowi Jana Urbana pokonać Ruch Chorzów w Wielkich Derbach Śląska!

Kliknij TUTAJ, by zobaczyć ZDJĘCIA
Piłkarze Górnika Zabrze po meczu z Ruchem Chorzów byli pod wielkim wrażeniem swoich kibiców. Dwunasty zawodnik gospodarzy miał duży wpływ na grę zespołu, który pokonał Niebieskich 1:0.

- W takiej atmosferze chce się grać, tak mają wyglądać derby - mówił strzelec gola Lukas Podolski.

- To był specjalny mecz, we wspaniałej atmosferze - potwierdzał trener Jan Urban.

Doping trwał od pierwszej do ostatniej minuty, a tych było sporo, bo sędzia doliczył w sumie ponad dziesięć minut. Nie zabrakło też racowiska, pirotechniki i sektorówki o przyjaźni z Wisłoką Dębica.

Zespół Górnika napędzany wiarą z trybun toczył twardą walkę, a po meczu bawił się razem z kibicami.

Pierwsze od 2016 roku Wielkie Derby Śląska przyciągnęły na trybuny maksymalną liczbę 22.508 kibiców. Zobaczcie drugą galerię fanów Górnika, którzy oglądali mecz z Ruchem.

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)