Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku ZDJĘCIA Dziewczynki z Katowic i chłopcy z Częstochowy najlepsi na Stadionie Śląskim

Turniej z podwórka na stadion o Puchar  Tymbarku - finał wojewódzki U10 na Stadionie Śląskim
Turniej z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku - finał wojewódzki U10 na Stadionie Śląskim Lucyna Nenow / Polska Press
Drużyna KKS Katowice wśród dziewcząt i zespół SP 7 z Częstochowy wśród chłopców wygrali śląski finał wojewódzki turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U10. Katowiczanki i częstochowianie reprezentować będą nasz region w finale ogólnopolskim w Warszawie. Na Stadionie Śląskim rywalizowało dzisiaj 28 ekip chłopców i 10 dziewczynek. Mimo panującego zimna atmosfera podczas imprezy była bardzo gorąca. Gościem specjalnym turnieju był Radosław Gilewicz, były reprezentant Polski i ekspert telewizyjny, Zobacz zdjęcia ze śląskiego finału turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" do lat 10,

W finale zmagań dziewczynek do lat 10 KKS Katowice pokonał SP 38 z Częstochowy 11:0. Trzecie miejsce zajął Mitech Żywiec wygrywając z UKS Pawłów 8:0. Najlepszą zawodniczką finału wojewódzkiego wybrano Kingę Blaud z Mitechu Żywiec, a bramkarką Natalię Dobrzańską z SP 38 Częstochowa. Najlepszą strzelczynią została Oliwia rak z KKS Katowice, która zdobyła 23 bramki, Zielone kartki za zagrania fair play dostały Agata Sigmund z SP 28 z Rudy Śląskiej za przyznanie się do zagrania piłki ręką i Natalia szczotka z Mitechu za oddanie piłki przeciwnikom. W śląskim finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" do lat 10 wystąpiło 10 drużyn dziewcząt,

W finale zmagań chłopców U10 SP 7 z Częstochowy pokonała RKP ROW Rybnik 7:0. Trzecie miejsce zajęła SP 1 z Zabrza wygrywając z SP 2 z Jastrzębia-Zdroju 7:1. Najlepszym zawodnikiem finału wojewódzkiego wybrano Filipa Przepiórkowskiego z SP 7 Częstochowa, a bramkarzem Pawła Lacha z RKP ROW Rybnik. Najlepszym strzelcem został Dawid Kaperczyk zSP 7 Częstochowa, który zdobył 12 goli, Zielone kartki za zagrania fair play dostali Kuba Ciwiś z SP 1 z Bierunia za przyznanie się do zagrania piłki ręką i Kuba Adamski z SP 3 Mysłowice za pomoc koledze z drużyny rywala. W śląskim finale wojewódzkim turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" do lat 10 wystąpiło 28 drużyn chłopców,